Aktualnie dużo wymagamy od urzędów administracji publicznej. Spełniają one wiele zadań na rzecz mieszkańców. Oczekiwania petentów rosną, pragniemy być obsługiwani na jednakowym poziomie jak ma to miejsce w sektorze prywatnym. Ponadto oczekujemy transparentności działań, chcemy znać wyznaczniki na jakich podstawie została wydana dowolna decyzja.
polecana strona internetowa
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Wszystkie owe wymagania powodują, że konieczne jest wprowadzenie w administracji publicznej strategii zarządzania jakością znanych z firm prywatnych. Działania takowe podejmowane są też w segmencie publicznym. Podejmowane one są odgórnie. W dzisiejszych czasach wszelakie innowacje w dziedzinie usług publicznych biorą swój początek w instytucjach wspólnotowych, nie inaczej jest i tym razem. Powszechny Model Oceny to unijny wzorzec zarządzania jakością wykoncypowany specjalnie na zapotrzebowanie jednostek administracji publicznej oraz powoli wdrażany w urzędach.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jest nam miło. Pewnie zapragniesz też przejrzeć nowe ciekawe treści? Musisz tylko najechać na hiperłącze do serwisu (http://www.instytutdp.com/jak-wyglada-wdrozenie/) i gotowe.

Określony on jest dla jednostek wszystkich szczebli, począwszy od samorządów po urzędy centralne.

Spotkanie pracownicze
Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Model tenże uwzględnia szczególne wymogi tego typu instytucji. Składa się na niego parę składników, jeden z nich to znalezienie sprawnej metody kierowania. Wiadomo nie od dziś iż najbardziej efektywną strategią zarządzania jest umiejętność delegowania zadań na pracobiorców, czyli takie działanie, które przyzwoli zrealizować równocześnie cele podmiotowe pracowników jak także cele ogólne firmy albo instytucji. Nie jest to łatwe, stąd od kadry kierowniczej wymagane jest stałe rozwijanie kompetencji przywódczych (dowiedz się więcej). Świetny przywódca umie tak przedstawić cele organizacji, iż podlegli mu pracownicy potraktują je jako prywatne co dodatnio wpłynie na jakość realizowanych obowiązków. Menadżer ma zaprezentować ogólny zarys, cele do dokonania, zaś resztę pozostawić pomysłowości pracobiorców. Prościej jednak to stwierdzić aniżeli zrobić, stąd konieczne są co pewien czas szkolenia dla kadry kierującej.

W tymże celu warto wystukać w internecie zwrot: rozwijanie kompetencji przywódczych, a znajdziemy stosowne szkolenia. Jak wskazują badania (idź do serwisu) większa część kierowników nie potrafi we właściwy sposób zlecać zadań pracobiorcom, stąd przeciążenie pracą a także wypalenie zawodowe jakie skutkują obniżeniem skuteczności urzędów.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved