Dzisiejszy rynek pracy tak intensywnie się zmienia, iż te profesje, na które jeszcze kilka lat temu był popyt, w tej chwili nie napotykają się z tak dużym zainteresowaniem. Które więc zawody charakteryzuje obecnie największe powodzenie?

Zatrudniający ogłaszają, iż największe deficyty przejawiają się w kategorii doświadczonych pracowników fizycznych, i to różnych branż i specjalizacji. Pomimo widocznego zastoju w branży budowlanej cały czas występują problemy z zatrudnieniem betoniarzy, zbrojarzy czy operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych. Na rynku pracy występuje znaczny deficyt doświadczonych inżynierów, co nie jest gwarancją, że na posadę zdobędą wszyscy absolwenci politechnik. Pracodawcy wysoko oceniają zdobyte doświadczenie, a o to trudno gdy dopiero odebraliśmy dyplom. Pozostaje tylko cierpliwie czekać na nabycie praktyki podczas pracy w zawodzie. (Zobacz też oferty pracy administrator nieruchomości)
Time work
Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com

W dalszym ciągu na dosyć szybki angaż będą mogli liczyć wprawni technicy różnych specjalności – technicy budowlani, mechanicy, elektrycy oraz energetycy. Wiecznie mile widzianą grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Tzw „sprzedawców terenowych” chcą widzieć na liście pracowników właściwie wszystkie branże, od farmaceutycznej, poprzez przetwórstwo przemysłowe, po finanse. Zawód ten cały czas jest popularna i zapowiada się, iż stan ten będzie się utrzymywał. Problemów ze znalezieniem oferty pracy nie powinni mieć także kierowcy. (Sprawdź praca gniezno) Dynamicznie rozwijająca się polska gospodarka opiera się w dużej mierze na eksporcie, co definiuje rosnące zamówienia w branży transportowej.

Dalszą dziedziną jest informatyka, która ani na sekundę nie zatrzymuje się w miejscu. Ogólnodostępny obecnie środek masowego przekazu dostarcza nam nowoczesne technologie z miesiąca na miesiąc, a nawet, z tygodnia na tydzień. W duecie z informatyką idzie rozwój internetu, jego usług i możliwości, dlatego informatycy z całą pewnością bez pracy w Polsce długo nie zostaną. (News oferty pracy sopot)
Bądźmy świadomi jednak, że nie tylko doświadczenie i studia otworzą nam wrota do sukcesu. To również zdolność pracy w zespole, wykazanie inicjatywy a także bycie otwartym na nowe wyzwania staną się powodem, że zyskamy w oczach potencjalnego szefa.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved