Zakładając własną firmę, każdy z przedsiębiorców musi podjąć decyzję dotyczącą sposobu prowadzenia księgowości i formy opodatkowania swojego przedsiębiorstwa. Dzięki podatkowej księdze przychodów i rozchodów, przedsiębiorca może odnotowywać sytuacje gospodarcze jakie zachodzą w jego firmie. Podatkowa księga przychodów i rozchodów służy do ustalenia podstawy opodatkowania, za pomocą chronologicznego spisu przychodów oraz poniesionych kosztów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej. Wysokość podatku dochodowego dokonuje się według zasad ogólnych – czyli skali podatkowej lub podatku liniowego.

księgowa

Autor: John Davis
Źródło: http://www.flickr.com
Prawo narzuca formę jak i sposób prowadzenia podatkowej Kpir. Wśród najbardziej znanych metod prowadzenia księgi przychodów i rozchodów, wyróżnia się: ręczne wpisy operacji gospodarczych; komputerowy program księgowy oraz KPiR on-line.By zaoszczędzić czas, stres jak i pozbyć się błędów, związanych z odręcznym rejestrowaniem wydarzeń gospodarczych, warto zastanowić się nad komputerowym prowadzeniem księgi przychodów i rozchodów, który w sposób prosty dokona spisu sprzedaży, kosztów oraz dokona podstawy opodatkowania. Program Kpir online kontynuuj to łatwa, komfortowa i intuicyjna usługa. Całościowy pakiet programów, w jednej aplikacji dostarcza wszelakich niezbędnych funkcji do całościowej obsługi firmy – od zarządzania sprzedażą produktów i usług, poprzez zasoby magazynowe, skończywszy na obsłudze księgowości KPiR. Prosty w obsłudze interfejs pozwala w prosty sposób wystawiać faktury VAT i rachunki, spisywać koszty i płatności, generować sprawozdania finansowe spółek, ciekawostka dokumenty itp.

przy komputerze

Autor: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com
Program ten jest obecny na rynku księgowym, już od 25 lat i polepsza pracę małych i średnich przedsiębiorstw oraz biur rachunkowych.Program polecany jest dla przedsiębiorstw, gdzie używana jest mała księgowość: kpir lub przemysłowe czytniki rfid Ryczałt Ewidencjonowany. Na rynku to jedyny program, który można dowolnie skonfigurować. Można wybrać m.

Nie ociągaj się! Jeżeli zaintrygowały Cię zawarte tu wiadomości, to na pewno bieżąca notka na ten temat również Cię skusi. Przejrzyj artykuł o tym zagadnieniu.

n.: książkę przychodów i rozchodów, ZUS składki, tutaj środki trwałe, VAT, kilometrówkę. Dzięki temu jest przydatny dla każdego przedsiębiorstwa bez względu na sposób księgowania. Program jest często aktualizowany i zgodny z obowiązującym prawem. Oprócz tego można również skorzystać z darmowego e-szkolenia, które ułatwia wdrożenie do programu.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved