Wiele firm produkcyjnych zmaga się z problemem przechowywania części. Zapisy prawne wymagają prowadzenia księgowości, płacenia podatków itd. Tutaj pojawia pewno utrudnienie. W kosztach należy podać koszty amortyzacji towaru. Skoro mowa o towarze, to należy wspomnieć o ewidencji.

Oprogramowanie
Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Rozsądnie jest kupić software np. środki trwałe program program lojalnościowy dla księgowości. Nawet firmy doradcze, mimo że nie produkują fizycznie towaru, mają swój sprzęt biurowy czy meble na stanie. Z reguły na koniec roku, odbywa się zliczanie i spisywanie ([odnośnik]). Klasycznie wystarcza kilku kartek papieru, jednak w dużym zakładzie taki pomysł nie jest do zaakceptowania. Szczególnie, jeśli jest to mienie sprzedawane z hali. Zakłady produkcyjne używają własnych specjalistycznych narzędzi, które często kosztują całe tysiące. Zatem potrzeba jest wiedza, kto w danej chwili wykorzystuje ów urządzenia. O tym, że w branży problem jest ogólnie znany, pokazuje szeroka gama programów – można łatwo to sprawdzić, wystarczy wpisać inwentaryzacja program albo programy do inwentaryzacji. Jest w czym wybierać.

Kolejnym zastosowaniem takich rozwiązań jest bieżące zarządzanie produkcją. Pomyślmy sobie o sytuacji zliczenia dziesiątek jakiś zapakowanych towarów. Bez komputera nie moglibyśmy zsumować ich ilości, nie wspominając o bardziej skomplikowanych raportach jak wartość towarów, czy wskazanie daty i godziny wyprodukowania.

programowanie
Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com
Producenci programów komputerowych rozumiejąc wymagania nie jednej branży, prezentują kompleksowe systemy integrujące dział finansowy, linię produkcyjną i systemem kodowania kreskowego. Aktualnie szacuje się, że im większa ilość rzeczy do zewidencjonowania, tym wyższe oszczędności dostarcza zintegrowany system. Oczywiście, mniejsze firmy instalując przykładowo ewidencja wyposażenia program dla mikro-przedsiębiorców, zyskają przede wszystkim czas na pilnowaniu porządku oraz unikną wydatków związanych z zagubioną rzeczą.

Obecnie należy przemyśleć czy wolimy program w wersji na PC, przez Internet czy w wersji aplikacji serwerowej (kliknij tutaj).

Jeżeli masz chęć przeczytać więcej informacji na omawiany temat, wejdź tutaj, to naprawdę świetne opracowanie tego zagadnienia.

Każde rozwiązanie ma swoje zalety. Zależy czy preferujemy większe bezpieczeństwo informacji na gromadzonych na naszym dysku, czy niższe koszty bez angażowania specjalisty z mobilnym dostępem.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved