O ile kiedykolwiek oglądaliście coś na temat dawnego kapitalizmu, z pewnością słyszeliście wiele o koszmarnych tragediach, które nierzadko nawiedzały fabryki.

Dawniej nawet mały (zobacz mały zus 2020 od przychodu) pożar mógł zabić tysiące robotników, ponieważ nie respektowano (nie znano jeszcze) podstawowych norm bezpieczeństwa i higieny pracy. Na dodatek nie opracowano jeszcze technologii, które zabezpieczyłyby życie zatrudnionych. Analogicznie jest dzisiaj w państwach nierozwiniętych – ludzie pracują tam w złych warunkach.
afg.poznan
Źródło: http://www.afg.poznan.pl/
W mediach każdego roku można napotkać na wiadomości o kolejnych kataklizmach. Dzisiejsza automatyka przemysłowa umie uratować wiele żyć, więc powinniśmy być wdzięczni za taką korzystną technologię.Taka technologia to nie jedynie proste w pomieszczeniach. W obecnych zakładach produkcyjnych (nie wspominamy tu o tych zlokalizowanych w krajach ubogich) muszą być zamontowane rozliczne zabezpieczenia. Najoczywistszym rodzajem broni przeciwko zagrożeniom są silne czujniki, które potrafią wyczuć nawet najbardziej delikatną woń płomienia.
Biznes, mężczyźni
Autor: Biuro Prasowe Starter
Źródło: Biuro Prasowe Starter
Muszą być one obecne we wszystkich fabrykach, w których w użyciu jest ogień. Samo znalezienie źródła dymy to nie wszystko – czujniki muszą być skomunikowane ze skomplikowanym systemem. Następnym krokiem powinno być włączenie wentylatorów, które wydmuchują dym z hali fabrycznej . To ważna kwestia, ponieważ zwykle to wyziewy są bardziej groźne dla człowieka, niż same płomienie.

Zapewne przyda Ci się dobra witryna (https://visaandwork.com/nielegalny-pobyt-w-polsce-i-jego-konsekwencje/), jeżeli masz zamiar dowiedzieć się sporo wiadomości na ten temat. Zapraszamy zatem, abyś kliknął w poniższy link.

Jeżeli w zakładzie stosowane są trujące surowce, ten fragment systemu zabezpieczającego jest kluczowy.

Równolegle musi uruchomić się alarm, który oznajmia, że robotnicy muszą natychmiast wyjść z fabryki. Aby ułatwić wyjście robotników, dobrze jest zaznaczyć jasno drogi do wyjść.

Warto opisać je fluorescencyjną farbą, by nawet przy dużym stężeniu dymu pracownicy umieli dostrzec ścieżkę.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved