Rozpoczynając od początku objaśnimy co to są systemy wbudowane i do czego służą. Otóż , system ten jest układem specjalnego wydatkowania, który jest ogólną częścią obsługiwanego przez niego notebooka.

sprawdź

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Systemy wbudowane muszą spełniać określone potrzeby standardy ściśle zdefiniowane do zadań, które mają sprawować (sprawdź więcej tutaj: ).

Czy wiesz, gdzie jeszcze możesz odszukać analogiczne wiadomości? Jeśli nie, to kliknij na ten odnośnik i zerknij na treść (http://maximgroup.eu/laptops-hp/laptops-hp-pavilion) zaprezentowanego w tamtym miejscu postu.

Nie można więc nimi oznaczać typowego wszechstronnego komputera prywatnego. Każdy system wbudowany wspierany jest na mikroprocesorze zaprogramowanym do wykonywania ograniczonej ilości zagadnień lub nawet wyłącznie do jednego. Zależnie od przeznaczenia może obejmować oprogramowanie dedykowane jedynie temu urządzeniu albo system operacyjny wraz ze specjalizowanym oprogramowaniem. Najczęściej decyduje o tym ranga niezawodności, jaki ma przedkładać dany system wbudowany. Ogólną zasadą jest, że im mniej złożone oraz specjalizowane jest oprogramowanie, tym w większym stopniu system jest niezawodny i pozwala prędzej reagować na sytuacje krytyczne. Przechodząc do kolejnej części skoncentrujemy się na automatyzacji, wielokrotnie postrzeganej jak specyfik na problemy powiązane z niską jakością oprogramowania, która wyraża się poprzez sporą ilość defektów. Poniektórym wydaje się, że jeśli przyspieszymy proces sprawdzania poprzez jego zautomatyzowanie to momentalnie auto-magicznie będziemy popełniać mniejszą ilość błędów.


Powinno się jednak pamiętać o tym, iż o ile automatyzacja testów prędzej pokaże nam widome objawy problemów z jakością naszego programu, to tych problemów nie rozwiąże. Tester programu współpracuje skrupulatnie z programistami. Dostaje funkcjonalność od programatora i testuje, czy znajdują się w niej błędy, czy działa tak jak winna – według receptury, czy działa skutecznie na wszystkich wzmacnianych przeglądarkach.

Użyteczny wpis? Jeżeli tak myślisz, sprawdź towarzyszące materiały na rozpatrywany temat – bez grymaszenia kliknij tutaj, więcej zobaczysz w linku.

Jeśli przejdzie przez tester z wynikiem pozytywnym to konkretną funkcjonalność systemu wdraża się do produkcji, albo do badań już u klienta, jeśli sobie tak zażyczył.

Podsumowując, tak samo automatyzacja testów jak i systemy wbudowane oferują jedną wspólną cechę – obie tyczą się komputera. Z taką różnicą, że systemy mają zastosowanie właściwie we wszystkich dziedzinach, w których zmierza się to tego, by urządzenia codziennego wykorzystania były tzw. „inteligentne” i mogły wykonywać coraz to trudniejsze działania.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved