Dodawanie specyfikacji geotechnicznej do wniosku o przyzwolenie na budowę nie jest obowiązujące. Jednak w interesie właściciela działki leży to, żeby dom był zbudowany na porządnym gruncie. Piwnic nie warto konstruować, jak woda gruntowa jest bardzo wysoko, bowiem byłoby to trudne technicznie i drogie. Jeśli natomiast ze względu na nieprzepuszczalne podwaliny na obszarze parceli nieraz stoi woda, powinno się pomyśleć o skutecznym odwodnieniu.

Badanie gruntu

Autor: Soil Science
Źródło: http://www.flickr.com
Badania gruntów to określanie właściwości geotechnicznych podłoża – dowiedz się więcej. Geotechnika używa wiele procedur, dzięki jakim sprawdza grunt. badania (wypatrz promocje) gruntu są najważniejszą czynnością w ustaleniu, czy dana ziemia nadaje się pod zabudowę. Aby poddać próbie warunki gruntowe, wypada zwrócić się o pomoc do specjalistycznej firmy geotechnicznej, jaka na podstawie kilku odwiertów wyznaczy warstwy i kategorie podłoża, także stan wód gruntowych.

Badania gruntów są w najwyższym stopniu pewne, kiedy jest możliwość wskazać położenie i kształt przyszłego budynku, albowiem wówczas geotechnik wie, w jakich punktach przeprowadzić odwierty (wiercenia geotermalne – http://www.akm.net.pl). Jeżeli parcela jest bardzo duża i nie wiadomo w dalszym ciągu, gdzie stanie budynek, należy przeprowadzić więcej odwiertów, a więc koszt badań wzrośnie.

Doczytaj:

Mimo to, wskazane jest je zrobić, żeby ułatwić sobie podjęcie decyzji, bo badania potrafią pokazać, w jakim terenie fundamentowanie budynku będzie najprostsze, a gdzie okaże się uciążliwe, a przez to droższe. Zazwyczaj odwierty sytuuje się w narożach budynku i opcjonalnie na przecięciu przekątnych.

Badania gruntu, w których używa się sondowanie cpt to jedne z dzisiejszych postępowań zarówno w Polsce jak i na świecie. Usługi geotechniczne pozwolą na dokładną diagnostykę danego terenu błyskawicznie i sprawnie.

Głównym odcinkiem sondowania jest badanie ośrodka gruntowego dla celów planowania i wykonawstwa posadowienia budynków, budowli ziemnych, podziemnych i powierzchni drogowych. Na bazie zdobytych parametrów sondowania, przy użyciu specjalistycznego oprogramowania jest możliwość wyznaczyć typ podłoża i budowę geologiczną podłoża, obliczyć poziom zagęszczenia gruntów miałkich.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved