Płyty styropianowe stosowane są do profilowania obszarów płaskich, takich jak tarasy, płaskie dachy i inne, takie jakim chcemy nadać spadek bądź dobre pochylenie w celu usunięcia wody deszczowej, odprowadzenia wody na nawierzchni do szczelin spustowych czy też rynien i uniknięcia przypadków odkładania śniegu.

Stryopian
Autor: Neeta Lind
Źródło: http://www.flickr.com

Zastosowanie tego rodzaju wyjście jest dużo tańsze, gdyż styropian dachowy jest towarem bardzo lekkim, istotnie ograniczającym ciężar dachu, zaś styropian jest banalny i prędki w montażu.

Kliny styropianowe wykorzystuje się w obróbkach papowych na dachach płaskich krytych papą termozgrzewalną.

Jeżeli zaciekawił Cię omawiany wątek, to obejrzyj także (http://www.osadanaochodzitej.pl/) inne równie ciekawe witryny, które zawierają nie mniej ważne dane.

Ich kluczowym zadaniem jest obniżenie kąta załamania papy, żeby woda deszczowa nie magazynowała się w pobliżu kominów, świetlików, murów czy ogniomurów oraz innych nawierzchni pionowych. Kliny styropianowe montuje się za pomocą kleju bitumicznego, jaki jest mocno plastyczny. Podczas gdy stosujemy kliny nie obklejone papą, trzeba je przykryć pasem papy podkładowej, tak aby zabezpieczyć przed stopieniem styropianu w czasie zgrzewania papy.

Porównaj – krycie dachu płaskiego, jego ukształtowanie i nachylenia, częstokroć zapomina się o opracowaniu usuwania wody z wszelkiego miejsca na powierzchni dachu – oferta -. Woda opadowa częstokroć spotyka na drodze przeszkody, na przykład kominy, świetliki, mury czy nadbudówki na dachu. Dzięki zastosowaniu klinów woda jest kierowana do rynien. Styropian dachowy posiada bardzo dobre cechy termoizolacyjne w niskich temperaturach czy w środowisku o dużej wilgotności.

Dodatkowo nie nasiąka wodą oraz jest niezwykle lekki oraz bezproblemowy w rozmieszczaniu na dachu. Styropian dachowy ma długą żywotność oraz jest solidny na bakterie, pleśnie i grzyby – doczytaj. Wolno go wykorzystywać na dachy nowe czy też modernizowane.

Proponowany jest do utworzenia termoizolacji czy też odprowadzenia wody deszczowej z nawierzchni dachów płaskich, zaś dzięki plusem takim jak prostota montażu, lekkość, styropian dachowy może zdecydowanie zastąpić bardziej kłopotliwe tworzywa budowlane.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved