Internet oferuje wszystkim nieograniczone możliwości, a co się z tym łączy, każdy może utworzyć swoją stronę czy forum, na których będzie skupiał obywateli o podobnych poglądach i zainteresowaniach. Mimo wszystko by miała szansę ona prawidłowo działać i odpowiednio się rozwijać, trzeba wykupić jej domenę, a jeśli jeszcze wyznaczamy sobie jakieś cele do zrealizowania, na które potrzebne są pieniądze, to tym bardziej musimy wyszukać sposób na finansowanie tego wszystkiego. I tu pojawia się crowdfunding platform, a więc oferta zbierania pieniędzy od członków konkretnej społeczności internetowej, którzy zbierają się dookoła konkretnego projektu. Zwyczajnie kiedy należą do danego forum oraz chcą się mocno zaangażować w jego rozwój, to bez wątpienia nie będą mieli nic przeciwko temu, by raz na jakiś czas wpłacić pewną ilość funduszy. Wtedy każdy będzie posiadał pewność, iż dana grupa będzie mogła się rozwijać oraz wypełniać cele, które sobie nałożyła.

crowdfunding
Autor: Rocío Lara
Źródło: http://www.flickr.com

To jest zupełnie dobrowolne

Jeżeli przyjrzymy się różnym grupom działającym w internecie, to bez wątpienia dostrzeżemy, iż tego rodzaju działanie jest coraz częstsze. To tak naprawdę opiera się na takiej zasadzie, jak dawna przynależność do przeróżnego rodzaju klubów, kiedy jeszcze nie było internetu. Wówczas także trzeba było się dorzucać, aby taki klub mógł działać, mógł posiadać pieniądze na wynajęcie pomieszczenia, zakupienie herbaty, czy zapłacenie wycieczek. Teraz to samo dzieje się wśród grup, które spotykają się za pomocą sieci, one też wpłacają składkę, z tym że jest ona wydawana na troszkę inne cele, jak choćby odpowiednie utrzymanie domeny. Nie mniej kiedy jesteśmy zaangażowani w jakąś sprawę, to bez wątpienia nie będzie nam przeszkadzało, że mamy się do niej finansowo
cowdfunding
Autor: Joe Vivona
Źródło: http://www.flickr.com

dorzucać.

Całość działa na pewno dobrze

Warto powiedzieć, iż wszystko odbywa się tu w prawidłowy sposób, a jednocześnie dzięki takiemu działaniu możemy zauważyć, iż cała społeczność funkcjonuje naprawdę dobrze i cały czas się rozwija. Dodatkowo też nierzadko okazuje się, iż są oni dzięki temu w stanie wyjść poza strefę internetu, zwłaszcza jeśli walczą o coś, co ma szansę okazać się ważne dla całego społeczeństwa.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved