Badania prądami wirowymi, nazywane inaczej jako badania wiroprądowe to nadzwyczaj biegłe i skuteczne badania, jakie są oparte na indukcji magnetycznej. Metoda ta polega więc na działaniu zmiennym polem magnetycznym na daną pojemność materiału, jaka jest w tej chwili badana i która znajduje się w strefie oddziaływania sondy.

Menedżer w pracy

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki wykorzystywaniu metody prądów wirowych przypuszczalne jest odszukanie u obiektów badanych przeróżnych nieścisłości czy też wad, takich jak przykładowo pęknięcia, korozja, co więcej również zwalcowania, łuski i sporo innych. Badania wiroprądowe (badania (zobacz badania marketingowe) wiroprądowe – sprawdź ofertę) są współcześnie zaliczane do rodzaju badań nieniszczących.

badania wiroprądowe

Autor: Energodiagnostyka
Źródło: http://energodiagnostyka.pl/

Badania twardości są wykonywane na różnorodne sposoby, teraz zdołamy wyliczyć kilka rozlicznych metod na sprawne diagnozowanie twardości ciał stałych. badania (źródło artykułu) twardości dzieli się na trzy grupy, do których przylegają pomiary przez zarysowanie, pomiary utraty energii przez odbicie się bijaka od nawierzchni, jaka jest w tej chwili badana bądź pomiary poprzez wciskanie twardszego głębnika, do materiału który jest badany. Twardość naturalnie jest nadzwyczaj ważką cechą dla rozmaitych materiałów konstrukcyjnych, wobec tego przeprowadzanie fachowych badań twardości w wielu przypadkach jest wręcz niezbędne i nieodzowne. Naturalnie dla każdego materiału zostały obecnie sporządzone pewne metody klasyfikowania pomiarów twardości czy też różnorodne skale pomiarowe.

—> kliknij po szczegóły

Przykładowo dla metalów stosuje się współcześnie takie skale, jak na przykład skala twardości Leeba, skala twardości Brinella lub także skala twardości Barcola. A jeżeli chodzi o minerały to użytkowana jest współcześnie skala twardości Mohsa. Dla ceramiki użytkuje się takie skale, jak na przykład skala twardości Knoopa lub Vickersa; dla drewna używa się skali twardości drewna, natomiast dla materiałów sztucznych użytkowana jest skala twardości Rockwella i inne. Dodatkowo skalę twardości gumy mierzy się za pośrednictwem skali twardości IRHD. Naturalnie to tylko kilka przykładów skal twardości, które są teraz w użyciu.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved