Jeżeli chcielibyśmy zgłosić na przykład znak patentowy, to powinniśmy udać się do biura patentowego. Można również spróbować wysłać zgłoszenie elektronicznie. Jednak i tak wizyta w biurze patentowym raczej będzie potrzebna.

Jeżeli sami do końca nie zdajemy sobie sprawy, o co chodzi w opatentowaniu przykładowo znaku towarowego wtedy potrzebny nam będzie rzecznik patentowy Kraków.

logotyp

Autor: Drukarnia Kid
Źródło: http://www.drukarniakid.pl
Rzecznik patentowy to osoba, która pomaga w kwestiach związanych z tak zwaną własnością przemysłową. Taka osoba dobrze wie po, co są patenty i jak wypełnić wszystkie formularze, żeby wybrany praw (polecamy zajrzyj koniecznie) towarowy został opatentowany. Jeśli więc czegoś nie rozumiemy powinniśmy zgłosić się do wspomnianego rzecznika patentowego. Z tego też powodu rzecznik patentowy musi mieć wykształcenie wyższe – albo techniczne albo prawnicze, musi ogarnąć aplikację i należy przejść przez egzamin przed komisją. Jak łatwo zauważyć praca rzecznika jest poważna, z tego powodu nie możemy od tak stać się rzecznikiem patentowym, trzeba dużo się nauczyć i ciągle być na bieżąco z różnymi nowinkami. Jak zarejestrować znak towarowy Sporo firm jak również osób fizycznych jak również różnego typu organizacji myśli o tym jak zarejestrować znak towarowy. Najsensowniej pójść do biura patentowego i tam uzyskać wszystkie potrzebne informacje. Powinniśmy jednak wcześniej zapoznać się z tym, czym ogółem jest konkurencją (polecamy sprawdź tu), sprawdzić, czym jest znak towarowy, by bez powodu nie zajmować czasu rzecznikowi patentowemu. Nie znaczy to jednak, że powinniśmy bać się zadawania pytania. Rzecznik patentowy jest po to, by pomóc pozbyć się wątpliwości w kwestii rejestracji znaku towarowego. Poza znakiem towarowym jest również pojęcie wzoru przemysłowego. Gdy chodzi o wzór przemysłowy też możemy go chronić.

opatentowany wzór

Autor: Komfort
Jeśli stworzyliśmy jakiś wzór przemysłowy i chcielibyśmy by był chroniony przez prawo, to powinien on spełniać parę wymogów określonych w ustawie. Wszystko wiąże się, więc z normami jakie są ustalone względem wzorów przemysłowych. Przemysłowy wzór powinien spełnić 3 warunki by można było go zarejestrować i chronić. Jeżeli więc rozmyślamy o znakach towarowych czy też o wzorach przemysłowych najsensowniej zapoznać się z treścią ustaw dotyczących tych pojęć. Będziemy wiedzieli wtedy wszystko, co powinniśmy wiedzieć w tego typu kwestiach i łatwiej będzie nam ogarnąć formalności , które trzeba uzupełnić w urzędzie patentowym.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved