Nagle jak grzyby po deszczu wyrosły firmy szkoleniowe i trenerzy, którzy reklamują się jako edukatorzy zdolności miękkich. Część spośród takich edukatorów lub miejsc szkoli nawet przez internet i wystawia zaświadczenie, bez ruszania się z domu i wymogu zaprezentowania uzyskanej wiedzy. Ktokolwiek tylko chce może dzisiaj nauczyć się co to są negocjacje w biznesie, asertywność, zarządzanie sobą w czasie lub mądre rozwiązywanie problemów. Czy jest sens zapłacić za taki rodzaj edukacji?

szkolenie w firmie
Autor: John Kraus
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedź na tak postawione pytanie niestety nie będzie prosta i jednoznaczna. Tak się składa, że są profesje, w których zdolności tego typu naprawdę są niezbędne i trzeba je zdobyć, żeby na przykład zwiększyć swoje rezultaty w sprzedaży lub po prostu własne kwalifikacje. Jednak bardzo często mówi się, że szkolenia nie załatwią problemu i nie nauczą empatycznego nastawienia osoby, która ma bardzo niski stopień empatii lub (zobacz http://www.secretclient.com/) jest po prostu aspołeczny.

Gdy będziesz potrzebować dodatkowego materiału dotyczącego tej kwestii, kliknij, a znajdziesz więcej pomocy tutaj (https://certo.waw.pl/). One także okażą się wartościowe.

Umiejętność współpracy z ludźmi również trzeba mieć, warsztaty o nazwie „profesjonalna obsługa klienta” na pewno może pomóc wyrobić sobie pewne postępowania, ale indywidualne cechy osobowości też wpływają na pracę.

Dla osób pracujących z klientem tego typu szkolenie na pewno się sprawdzi, profesjonalna obsługa klienta to także niezły wpis w CV na różne stanowiska związane z pracą w tego typu branżach. Dla pracowników, którzy sami organizują sobie zadania, polecane są szkolenia takie jak: zarządzanie sobą w czasie . Pracownikom rozpatrującym reklamacje lub piastującym wysokie funkcje dyrektorskie można polecić twórcze rozwiązywanie problemów i kwestie powiązane z szeroko rozumianą komunikacją. By nie dochodziło do starć na linii kadra kierownicza-personel, warto odbyć także warsztaty z kontaktów interpersonalnych.

podczas szkolenia
Autor: BCcampus_News
Źródło: http://www.flickr.com
Negocjacje biznesowe sprawdzą się u osób mających do czynienia z okolicznościami formalnymi, w których trzeba dokonać wyboru przedsiębiorstwa, które będzie podwykonawcą i przeprowadzić negocjacje umowy lub wynagrodzeń. Tutaj sprawdzi się również wspomniane wyżej twórcze rozwiązywanie problemów , bowiem pracownicy zwykle zwracają się do pracownika wyżej postawionego kiedy nie umieją dać sobie rady z konkretnym zagadnieniem samodzielnie. Być może dobrze jest przemyśleć, czy zarządzanie sobą w czasie bądź asertywność to umiejętności potrzebne tylko w pracy, czy może również w każdego dnia i znaleźć najlepsze dla nas warsztaty i zrobić je zupełnie hobbystycznie?
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved