Nieprawdopodobnie dużo osób ma kłopot ze zmotywowaniem się do wykonywania swoich obowiązków. Naprawdę często wychodzimy do biura, ale realizujemy wszystko, aby tak naprawdę nie pracować. Plotkujemy z kolegami z pokoju, sączymy kawę, czytamy nowe wieści ze świata gwiazd. Co robić, aby motywacja w pracy była naprawdę wysoka? Jak się zmotywować?

Jak się zmotywować to pytanie, które zadaje sobie naprawdę sporo osób. Motywacja w pracy ma potężne znaczenie, jeżeli chodzi o realizowanie obowiązków. Osoby, które poczują, że są zdemotywowane bądź starają się w ogóle nie pracować, albo wykonują wszystko pośpiesznie. Zagadnienie motywacji podejmowane jest przez psychologów od dawna. Mówią oni tak o motywacji zewnętrznej, jak i wewnętrznej.

motywacja do pracy

Źródło: pixabay.com

Niezwykle silna, a tak naprawdę najkorzystniejsza jest rzecz jasna motywacja wewnętrzna, która wynika z naszych osobistych potrzeb oraz oczekiwań.

Zaciekawił Cię prezentowany wpis? Jeśli tak, to przeczytaj bez ociągania, co znajdziesz w najświeższym tekście (https://trenerzy.pl/tworcze-rozwiazywanie-problemow-w-firmie/) – on też zapewne będzie warty uwagi.

Motywacja zewnętrzna podyktowana jest na przykład postawą szefa, który straszy pracownika, że go zwolni, jeśli ten nie zacznie robić określonych prac we właściwy sposób. Czynności podejmowane na skutek motywacji zewnętrznej są w wielu wypadkach wykonywane gorzej. To motywacja wewnętrzna jest kluczem do sukcesu, a zadaniem przełożonego jest ją wzbudzić.

Dzisiaj sporą popularnością cieszą się kursy (zobacz szkolenia dla kadry menedżerskiej) z motywacji pracowników. Prowadzone są przez wykształconych coachów, którzy najczęściej są psychologami. Posiadają oni sporą wiedzę z zakresu konstrukcji ludzkiej psychiki i mają świadomość, co zrobić, by obudzić w kimś motywację do wykonywania obowiązków pracowniczych. Jednym ze sposobów pobudzania motywacji jest ukazanie korzyści, jakie można osiągnąć w efekcie sporego zaangażowania się w pracę.

praca na komputerze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Wiedząc jak próżni są ludzie, nie warto jednak ukazywać na takie czynniki, jak większe zadowolenie szefa, ale przykładowo na awans oraz szansę na kierownicze stanowisko. Wspaniałym motywatorem są również lepsze zarobki. I to konkretnie z uwagi na nie sporo osób postanawia lepiej przykładać się do swoich obowiązków. Odpowiedni poziom motywacji o charakterze wewnętrznym sprawia, że chętniej przychodzimy do pracy, jesteśmy z niej znacznie bardziej zadowoleni, daje nam ona satysfakcję. W efekcie można wykonywać swoje obowiązki jeszcze lepiej. I wpadamy wtedy w nieprawdopodobnie pozytywne w tym przypadku zamknięte koło, które w określonym momencie zaczyna napędzać się samo.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved