Możliwości rozliczenia PIT-u jest kilka. Tylko nasz wybór, czy chcemy powierzyć tę pracę komuś innemu, czy zrobić swój PIT samodzielnie – w zwyczajnej, papierowej formie albo drogą elektroniczną. Wszystkie sposoby są dobre, dlatego zdecydujmy się na ten, który będzie nam najbardziej odpowiadał i który da nam pewność, że nasze zeznanie roczne zostało złożone prawidłowo.

Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy dobrze rozliczymy sobie PIT, możemy wybrać się do biura lub do niezależnej, znajomej księgowej.

Jeżeli masz ochotę wyszukać materiały na prezentowany temat, to przejdź tutaj jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną i zobacz pozostałe informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Wypełnienie prostego PIT-u to koszt około 15-20 złotych i nie zabierze więcej niż kilka minut, maksymalnie pół godzinki. Policzony dla nas PIT biuro rachunkowe może (po podpisaniu go przez nas) w wersji papierowej wysłać bezpośrednio do urzędu skarbowego. Lecz jest także możliwość przesłania go jako e-deklarację, to znaczy dokumentu elektronicznego, który może zostać wysłany bez odręcznego podpisu. Nasza kopia jest dla nas drukowana przez biuro.

Korporacja
Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com

Warto ją zachować, bo może nam się jeszcze przydać, na przykład w jakiejś instytucji finansowej jeśli będziemy ubiegać się o kredyt. Jeśli chcemy rozliczyć PIT sami, możemy pobrać sobie z internetu PIT 2015 program, który jest całkowicie za darmo i działać zgodnie ze wskazówkami, wypełniając pole po polu.

Czy masz ochotę poznać więcej (kartondirect.pl/) na analizowane na tej stronie zagadnienie? Jeśli tak, kliknij ten link – nie rozczarujesz się. To podobna tematyka!

Najczęściej jest to dosyć proste i nie sprawia większych problemów. Dokument PIT wypełniony elektronicznie również można przesłać bezpośrednio do systemu urzędów skarbowych, a egzemplarz dla nas sobie zatrzymać. Miejmy na uwadze to, iż możemy odliczyć jeden procent podatku na działalność dobroczynną albo instytucje pożytku publicznego.

Jeśli otrzymaliśmy płytę taką jak „PIT 2015 program” jako gratis do prasy lub przy okazji promocji, można mieć pewność, że numer KRS jednostki, która nam ją podarowała, figuruje w polu jednego procenta. Wybierzmy instytucję, której chcemy pomagać w pełni świadomie, by nie zdecydować się na przypadkową placówkę tylko z tej przyczyny, iż już jest umieszczona w deklaracji podatkowej –

Jeśli tylko nie zostawimy złożenia deklaracji na ostatni moment, nawet drobne pomyłki można skorygować. Dobrze jest zrobić to szybciej i nie zwlekać do ostatniego dnia kwietnia, żeby uniknąć awarii wynikającej z przeładowania systemu czy też wężyka w przy okienku.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved