Współpraca ze skutecznie działającą firmą kurierską to podstawa, szczególnie wtedy, gdy w naszej działalności wykorzystujemy produkty, które muszą być eksportowane lub importowane z innych krajów. W tym wypadku sprawna wymiana między państwami jest konieczna. Czym kierować się, aby móc wysyłać jak najtaniej przesyłki kurierskie?

Międzynarodowe przesyłki kurierskie
Autor: Ninian Reid
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna na początku solidnie przeanalizujmy, jakie mamy potrzeby. Chodzi o to, by odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań: jak ciężkie będą transportowane paczki? Do jakiego kraju docelowo mają być dostarczone? Czy sami zajmiemy się pakowaniem paczek, czy to zadanie trzeba będzie zostawić firmie zewnętrznej? Czy wiemy ile wynoszą standardowe opłaty celne i jakich będziemy potrzebowali dokumentów?

To są oczywiście jedne z licznych pytań, na jakie musimy sobie odpowiedzieć, zanim zaczniemy szukać fachowej firmy kurierskiej, jednak jej wybór zależeć będzie właśnie od pozyskanych odpowiedzi.

Nie wahaj się- przejdź do serwisu karty zbliżeniowe, aby poznać ciekawe informacje na przedstawiany w wpisie temat. Czekamy z niecierpliwością na twą recenzję!

Nie każda firma tego rodzaju dowiezie nasze paczki w docelowe miejsce, nie każda też zaoferuje dodatkowe usługi jak pakowanie (przejdź do serwisu) czy magazynowanie . Dlatego na wstępie zróbmy szczegółowy research naszych potrzeb, a później szukajmy firmy, która odpowie na nasze zapotrzebowanie.

Wybierając najlepszą firmę przewozową pamiętajmy także, że oprócz tego, aby było tanio i sprawnie, powinniśmy mieć także możliwość stałej kontroli nad przewożonymi paczkami – powinniśmy móc weryfikować na bieżąco, gdzie obecnie znajdują się nasze przesyłki międzynarodowe.

Wyspecjalizowane firmy umożliwiają sprawdzanie statusu nie tylko w sieci, ale również w telefonie – wysyłają chociażby informacje sms o statusie zamówienia. Powinniśmy więc mieć możliwość bezproblemowego zarządzania swoimi przesyłkami i móc otrzymywać informacje gdzie się znajdują.

Firm kurierskich jest obecnie sporo, jednakże nie każda z nich jest firmą o zasięgu międzynarodowym, która ma w ofercie kompleksowy pakiet usług – od odebrania przesyłek, po ich pakowanie, magazynowanie, transport i dowiezienie na miejsce Transport międzynarodowy wymaga większych nakładów finansowych i logistycznych, stąd też zanim zaczniemy stałą współpracę z tego rodzaju firmą, dokładnie zweryfikujmy jej ofertę i rozwiązania, które proponuje klientom.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved