W różnych firmach przechowywane są poufne dane, jakie nie powinny zostać rozpowszechnione. Zaliczają się do nich np. faktury za dokonane usługi, wydruki komputerowe czy nawet ręczne notatki, tworzone w czasie pracy. Trzeba zatroszczyć się o to, aby zostały fachowo niszczone i nikt nie miał do nich wglądu po tym, jak przestaną być nam potrzebne. Z tej racji konieczna nam będzie rzetelna firma, jakiej specjalnością jest niszczenie dokumentów. Czym musi się odznaczać, aby korzystanie z jej usług było dla nas komfortowe oraz bezpieczne?

W pierwszym rzędzie firma taka musi gwarantować odbiór dokumentacji dokonywany wedle ścisłej procedury (zobacz: brakowanie dokumentów). Najistotniejsze tutaj jest podstawienie pojemników w wyznaczonym przez klienta dniu, tak, aby mógł wszystko starannie spakować. Pełne pojemniki zabierane są przez kierowców, którzy mają obowiązek ich zaplombowania – oczywiście przy kliencie. Dodatkowo odbiór jest potwierdzony na właściwym formularzu. Do transportu zwykle przeznaczone są auta ciężarowe, które pozwalają na jednorazowy odbiór i załadunek przygotowanych pojemników oraz – co istotne – posiadają system GPS, aby móc je w szybki sposób zlokalizować w razie awarii. Kierowcami mogą zostać jedynie osoby niekarane. Będą odpowiednio przeszkolone, tak, by były stosownie przygotowane na każdą sytuację i orientowały się, co zrobić m.in. podczas wspomnianej usterki.

dokumenty
Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

Na czym polega samo brakowanie dokumentów? Po zdjęciu zabezpieczenia oraz wypakowaniu załadunku nad taśmociągiem dokumenty przekazywane są do specjalnej maszyny umożliwiającej ich mechaniczne niszczenie – adres tej strony -. Papiery są cięte, mieszane oraz sprasowane, zaś cały proces jest na koniec kontrolowany, tak by upewnić się, iż wszystko poszło jak należy. Klient dostaje certyfikat informujący o zrealizowaniu niszczenia dokumentów. Do tego w wielu firmach zdobyte surowce są poddane recyklingowi, by można je było ponownie wykorzystać i przyczynić się do poprawy stanu przyrody.

Niszczenie dokumentów przy pomocy profesjonalistów to gwarancja, że najistotniejsze dane (zobacz przetwarzanie danych osobowych) firmowe bądź dane osobowe klientów nie będą ujawnione i firma nie zostanie oskarżona o działalność niezgodną z prawem. Dlatego dobrze jest o to się zatroszczyć, jeśli nie chcemy mieć kłopotów i cieszyć się dalszym, sprawnym funkcjonowaniem.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved