Znakiem towarowym najczęściej określamy różnorodne symbole, jakie można użyć w formie graficznej i wiąże się on bezpośrednio z określonym produktem, usługą tudzież firmą. Wielokrotnie są to wszelkiego typu słowa, grafiki, ozdobniki, kompozycja kolorystyczna, kształty przestrzenne, a nawet sygnały dźwiękowe. Sposobów może być wiele. Bardzo istotny jest w tym przypadku fakt, iż znaki towarowe należą do określonego twórcy i nie powinny być wykorzystywane przez innych.

Autor: materiały prasowe

Dlatego też konieczna jest rejestracja znaku towarowego. W kraju rejestracja znaku towarowego następuje w Urzędzie Patentowym i to właśnie tam również mamy okazję go zastrzec, aby nie został przez innych wykorzystywany. konkurencją (polecamy więcej pod tym linkiem) możemy zastrzec jedynie w obszarze danego kraju, a także w wielu krajach za pośrednictwem międzynarodowych systemów rejestracji znaku. Ta kwestia oczywiście zależy od naszych oczekiwań i priorytetów. ochrony (polecamy źródło artykułu) towarowy i jego rejestracja obowiązuje przez następne dziesięć lat, ale można przedłużyć okres ochronny na następne dziesięć lat.

Za sprawą rejestracji znaku towarowego przede wszystkim uzyskujemy zupełne prawo do jego używania. Konkurencja od tego momentu nie może kopiować ani naśladować go, szczególnie jeżeli może to wiązać się z obniżeniem jego prestiżu oraz reputacji. Dodatkowo mamy wtedy pewność, że żadna inna firma nie wykorzysta identycznego bądź podobnego znaku towarowego na własne potrzeby. W głównym stopniu jednak powinniśmy wiedzieć o tym, że uzyskanie ochrony znaku towarowego jest skutecznym narzędziem dla marketingu i reklamy. Zarejestrowanie nazwy odgrywa bardzo dużą rolę w strategii tworzenia wizerunku i renomy określonego przedsiębiorstwa oraz promocji towarów, na jakich wybrany znak się znajduje.

Jeśli zatem prowadzimy firmę i myślimy konkretnie o rozwoju jej usług czy produktów, powinniśmy niezwykle poważnie zastanowić się nad sposobnością opracowania oraz zarejestrowania swojego znaku towarowego. Będzie to element najważniejszy dla wszystkich potencjalnych klientów, a zatem skuteczne narzędzie marketingowe i wizerunkowe. Przyglądając się obecnie standardom panującym na rynku możemy bardzo szybko zorientować się, jak ogromne znaczenie mają znaki towarowe dla najbardziej renomowanych firm. Zobacz też

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved