Czy CRM (z j. ang. Customer Relationship Managment ) jest tym samym, co system CRM? Dla wielu na pewno są to identyczne pojęcia, jednakże warto je rozróżniać. Sam CRM ma dużo szerszy obszar, jest pewnego rodzaju filozofią zorientowaną na klientów, natomiast system CMR to wyłącznie jego instrument wykorzystywany do wypełniania reguł wspomnianej filozofii.

firma

Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na narzędzie (zakup systemu CRM) nie odniesiemy rewelacyjnego sukcesu. W ślad za wyekwipowaniem się w pomocne środki musi pójść praktyczna idea zastosowania napomkniętej filozofii CRM. System CRM kooperuje z wieloma sferami firmy. Wspomaga procesy biznesowe z pola marketingu, postaci klienta, a również sprzedaży.
Kto zapewnia największe dochody przedsiębiorstwu? Oczywiście klienci.więcej workflow faktur workflow fakturIdea CRM jest głównie zorientowana na ich wymogi. Zadowolony nabywca to taki, którego zapotrzebowania są spełnione. Jakie dane są nam konieczne, aby skutecznie wcielić w życie reguły CRM i najlepiej wykorzystać sam system? Narzędzie tylko zgromadzi dane, to do nas należy ich sumienna interpretacja jak też słuszne wykorzystanie zebranego materiału.
Dzięki CRM dostajemy silne wsparcie zarówno podczas działań przedsprzedażowych (adekwatnych z preferencjami klienta), jak także posprzedażowych (możliwość rozbudowania systemu gwarancyjnego). Dzięki temu możemy fachowo podejść do obsługi konsumentów, a ich zadowolenie przełoży się na dochód naszego przedsiębiorstwa.
System CRM to instrument który umożliwi nam „mieć” wszystkich interesantów w jednym miejscu. Posiadanie poszerzonej wiedzy na temat naszych odbiorców stawia nas krok przed konkurencyjnymi przedsiębiorstwami. Wdrożenie takiego instrumentu to lokata na długie lata, która zdecydowanie przełoży się na lepsze wyniki firmy.

Dla kogo dedykowany CRM? Firmy z precyzyjnymi i nieźle funkcjonującymi procesami powinny postawić na rozwiązania dedykowane. W przypadku wyboru takich systemów dobrze jest zwrócić uwagę na wykonawcę. Wykonawca poza stworzeniem systemu powinien też go podtrzymywać, wspomóc w trakcie wdrożenia, serwisować a również mieć kompetencje do jego późniejszej rozbudowy. Należy pamiętać, że w wypadku upadku bądź likwidacji firmy dostawcy, możemy stracić serwis.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved