Dzisiaj, pojawia się naprawdę bardzo dużo interesujących inicjatyw, jakie bazują między innymi na współdziałaniu. Takie same założenia zrodziły również crowdfunding. Czym on jest? Czym cechuje się takie zjawisko?

crowdfunding
Autor: Rocío Lara
Źródło: http://www.flickr.com
Crowdfunding polega ogólnie na finansowaniu organizowanych przedsięwzięć przez społeczność. Z reguły ludzie wpłacają dość małe kwoty, w zależności od własnej sytuacji finansowej. Ponadto, są to głównie wpłaty o charakterze jednorazowym. Można uznać, że crowdfunding nie różni się praktycznie od zbiórek funduszy, jakie są organizowane już od stuleci.idź tutaj wypełnianie pit wypełnianie pitTo jednak nieodpowiednie założenie, chociaż oba pojęcia są podobne.

Jaka jest najistotniejsza różnica? Co najważniejsze, w odniesieniu do crowdfundingu osoby, które wpłaciły fundusze są stosownie wynagradzane. Naturalnie, owa nagroda nie zawsze ma postać określonej sumy pieniędzy, mogą to być także usługi albo przedmioty, w zależności od tego, na czym polega projekt, na który zbierane są fundusze. Zazwyczaj, środki są pozyskiwane w internecie. Narzędziem, które służy do tego celu jest platforma crowdfundingowa. Jakie inicjatywy są tym sposobem finansowane? W tym przypadku panuje dość spora dowolność.

crowdfunding
Autor: Joe Vivona
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj coraz więcej początkujących firm, tak zwanych start upów, zbiera w ten sposób pieniądze na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Pieniądze z tego rodzaju zbiórek mogą być na dodatek przeznaczone dla realizacji filmu, płyty muzycznej bądź pozostałych przedsięwzięć. Tym sposobem można zbierać pieniądze na zaplanowanie koncertu oraz imprez. Możliwości jest dosyć dużo. Crowdfunding charakteryzuje się dziś naprawdę dużą popularnością, ponieważ dla jednej osoby wpłata kilku lub kilkunastu złotych nie jest problematycznym obciążeniem, natomiast dana inicjatywa w ostatecznym rozrachunku może na tym wiele zyskać.

Do popularności takich zbiórek przyczynia się też internet. Korzysta z niego większość osób, wobec tego rozpropagowanie projektu jest zdecydowanie łatwiejsze.

Wszystkie najistotniejsze fakty ma nasza strona www. Sprawdź, czy byłaby dla Ciebie użyteczna, a poszukując odmiennych danych zapewne trafisz ponadto na coś fascynującego.

Na odpowiednich platformach można opisać swój cel, tym samym zachęcając do wpłat. Stworzenie tego rodzaju inicjatywy nigdy wcześniej nie było możliwe na taką skalę. Jednak dziś, dzięki internetowi, w zbiórkach może wziąć udział cały świat, co z reguły gwarantuje zadowalające efekty finansowe.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved