Możemy wylewać z siebie ostatnie poty. Można siedzieć w pracy po nocach. Można wykonywać jeszcze mnóstwo rozmaitych rzeczy, ale nigdy nie możemy zapominać o najważniejszym – powodzenie naszego interesu w głównej mierze zależy od zadowolenia naszych klientów, których, naturalnie, wpierw powinniśmy zdobyć. Próżny będzie nasz wysiłek, jeśli nie odnajdziemy nabywców naszego towaru.

Stąd też dowolny początkujący przedsiębiorca dowolnej branży musi wykuć podstawowe założenia efektywnego marketingu.
otwarty kalendarz
Autor: Complete Merchandise
Źródło: http://www.flickr.com

To nie jest tylko przedmiot naukowy, to fascynująca filozofia. Specjaliści od marketingu, którzy posiadają już spore doświadczenie, potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Stąd też jeżeli tylko nasze przedsiębiorstwo da radę udźwignąć taki balast finansowy, nie należy na takim pracowniku oszczędzać. Pieniądze zainwestowane w kampanie promocyjne zwrócą się szybciej, niż nas się wydaje.

Czytaj dalej

We współczesnym biznesie furorę robi marketing relacji. Obecnie nie wystarczy jedynie ogłosić się lokalnej prasie, porozwieszać plakaty, czy wyemitować spot reklamowy w telewizji. Współczesny klient (polecamy mystery shopper) jest wyjątkowo wybredny i my musimy uczynić ten pierwszy krok. Jak sama nazwa wskazuje, taki gatunek marketingu skupia się tworzeniu trwałych stosunków z naszym odbiorcą. Nie jest sztuką zdobyć klientów. Potem trzeba ich jeszcze zatrzymać przy sobie.
Właśnie dlatego zrodziły się programy lojalnościowe
sterta banknotów
Autor: Vsevolod Knyazev
Źródło: http://www.flickr.com

. Zapewne każdy z nas ma w portfelu całą kolekcję plastikowych kart. Dostaliśmy je podczas pobytu w różnych sklepach. To jest bardzo istotna część tego planu. Każda firma, która pragnie zatrzymać przy sobie konsumentów, przyciąga ich do siebie takim właśnie drobnym gestem. Otrzymując kartę stałego klienta, dowiadujemy się, że stajemy się członkiem ekskluzywnego klubu. Taka wiadomość mile łechce nasze konsumenckie ego. Czujemy się zauważeni i docenieni. Dodatkowo, dowiadujemy się, że dzięki posiadaniu tej luksusowej karty, czeka na nas mnóstwo wspaniałych promocji, niedostępnych dla innych klientów. Właściciele popularnych sieci wysyłają nam w ten sposób wyraźny komunikat: jesteśmy dla nich ważni, jesteśmy wyjątkowi!

Reszta tutaj

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved