Czy faktycznie studiowanie ma jeszcze w XXI wieku sens? Niewątpliwie tak! Jeżeli coś mimo wszystko sobą reprezentujemy, nie możemy sądzić, że tak wielka liczba absolwentów szkół wyższych sprawi, iż po prostu będziemy miewali wielkie kłopoty z tym, aby odpowiednio odnaleźć się na krajowym rynku pracy. Bez paniki: praca mimo wszystko jest, trudno założyć, że czymś najzupełniej nierealnym jest dostanie pracy.

Niezłej pracy. Można śmiało powiedzieć, iż często niby posiadamy ambicje, i tak na przykład poprzestajemy na typowych studiach.

Przechodząc do meritum sprawy – ta praktyczna strona (http://workservice.pl/praca/biurowa/poznan/) prezentuje trochę inny punkt widzenia na tę problematykę, niż to zostało opracowane w tekście, który teraz czytasz.

A to być może bardziej odpowiednim rozwiązaniem jest dalsza nauka, zatem studia podyplomowe ? Często podyplomówka sprawia, że posiadając fajną pracę, pozyskujemy awans pracowniczy. Zatem uczyć się jakby nie patrzeć należy, bo studia są w dalszym ciągu ważne. Jeżeli ktoś myśli, iż po studiach tak czy siak nie ma żadnej roboty w sumie powinien pracować nad sobą, ponieważ nie ma racji.

Studenci, edukacja
Autor: iStock
Źródło: iStock

Chociażby kierunki, które niejako dają zatrudnienie nie tylko w kraju, ale także za granicą są smakowitymi kąskami. Przykładowo trzeba mocno doceniać to, że w końcu turystyka i rekreacja jest kierunkiem, który daje fajną przyszłość. W żadnym przypadku turystyka nie jest branżą, którą czekają kiepskie lata, choćby z tego powodu, że błyskawicznie rośnie ilość polskich podróżnych w Maroku, Chinach bądź na Majorce. Czyli to doskonale pokazuje, iż w sumie po turystyce oraz rekreacji absolwenci mają niezłe perspektywy zawodowe. Czymś realnym jest praca w kraju, ale wcale nie jest powiedziane, że jeśli zechcemy zamieszkać na jakiś okres czasu w Tunezji czy Kolumbii, to nie będziemy mieli okazji tego marzenia spełnić. Szczególnie, że turystyka to taka branża, która na całym świecie nieźle idzie do przodu.

Zatem: jeżeli wybierzemy sobie ciekawy zawód, bez wątpienia nie będziemy nieustannie siedzieli na bezrobociu. Spokojnie: bezrobocie jest wielkim kłopotem, szczególnie wśród młodych ludzi, ale w żadnym razie nie jest aż tak beznadziejnie, że posiadacz dobrego wykształcenia nie będzie mieć szczęścia z pracy. Troszkę mimo wszystko więcej wiary oraz dobrego podejścia.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved