Mówi się, że w Polsce prowadzenie firmy jest bezproblemowe. Niestety nie każdy tak sądzi. Kiedy ktoś zakłada działalność gospodarczą, na ogół już na początku przerasta go parę rzeczy – tym jedna zdecydowanie najmocniej. To oczywiście prowadzenie księgowości. Dla sporej grupy mieszkańców Polski to coś okrutnie trudnego, coś czego nie można zrozumieć. Czy jest szansa, aby ta dziedzina nie była tak straszna?

Odpowiedź może być jedynie taka – tak! Można robić księgowość (serwis www) firmy jednoosobowej samodzielnie i korzystać ze specjalnych programów, które mają pomóc w prowadzeniu dokumentacji rozliczeniowej. Jednak nie każda osoba może z nich skorzystać, a raczej – nie zamierza. Motywów jest kilka – brak wolnej chwili, brak ochoty, niewiedza, strach przed pomyłkami. W tego typu wypadkach najlepszym wyjściem bywa zatrudnienie księgowej, która księgowość dla małej firmy ma w maleńkim palcu. Bez znaczenia, czy będzie to pracownik znanego biura oddelegowana do opieki nad daną firmą, osoba, samodzielnie prowadząca działalność czy ktoś, kto po godzinach swej pracy zajmie się tym dodatkowo.
księgowość
Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com

Wszelkie działania, usługi księgowe zabierają ciężar robienia rozliczeń z Klienta – więcej . W jego zadaniach zostaje tylko podsyłanie FV i rachunków, które trzeba włączyć do dokumentacji całkowitej. Osoba albo firma, prowadząca księgi, wypełnia i śle specjalne druki do skarbówki czy ZUSu, wylicza podatek i tak dalej. Zewnętrzna księgowa pomaga jednoosobowym firmom lub tym niewielkim, zatrudniającym kilka ludzi (te wielkie zazwyczaj posiadają własne księgowe), zatem tym, którzy albo nie posiadają na wspomniane tematy starczającej wiedzy, albo nie chcą przeznaczać cennego czasu na księgowość (ponieważ i tego typu przyczyny zlecenia tych działań są).

Jeżeli zatem macie firmę i potrzebujecie kogoś, kto będzie was na bieżąco rozliczał, nie martwcie się, tylko szybciutko siadajcie przed laptopem i szukajcie.Zapewne odnajdziecie w swoim mieście osoby, które księgowość (przekonaj się jak wygląda pełna księgowość warszawa) firmy jednoosobowej znają od podszewki. A gdy już jej przekażecie prowadzenie ksiąg, będziecie mogli zająć się jedynie pomnażaniem swoich rosnących pieniędzy. Księgowość małej firmy stanie się wówczas tylko formalnością.

Sprawdź też –

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved