Wynajem długoterminowy aut jest całkiem popularny w krajach zachodnich, zaś Polsce już coraz częściej słyszy się o leasingu samochodu. Jednak czy te dwa pojęcia to jest to samo? Co różni leasing od takiego wynajmu oraz co będzie lepsze?

Wynajem długoterminowy samochodów to płatne korzystanie z auta na dłuższy okres czasu. Najemca więc zobowiązuje się płacić co miesiąc określoną kwotę za możliwość użytkowania samochodu. Dokładny zakres czasowy jak również inne niezbędne informacje reguluje umowa, która zawierana jest pomiędzy klientem a firmą, jaka udostępnia auto. Najczęściej w momencie zawierania takiej umowy, stawki będą lepsze dla klienta, który decyduje się na używanie auta w dłuższym czasie.
auto
Autor: GPS 56
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością okażą się bardziej korzystne aniżeli dla klienta, jaki wynajmuje auto (profesjonalna regeneracja i naprawa zacisków) na parę dni. Podczas korzystania z samochodu, w czasie trwania takiej umowy, najczęściej wypożyczalnia musi się zobowiązać do przestrzegania paru kwestii. Pierwsza z nich to ciągła opieka nad pojazdem. Znaczy to, iż na przykład wymiana ogumienia na zimowe, stały przegląd oraz serwis pojazdu znajduje się po stronie firmy, która udostępnia samochód. Jakaś awaria oraz ewentualna naprawa, także jest po stronie, jaka wypożycza pojazd. Można wymienić również kolejne kwestie, dajmy na to ubezpieczenie samochodu lub załatwienie pojazdu zastępczego w razie jakiejś kolizji. We wszystkich tych sprawach firma, jaka odpowiada za wynajem długoterminowy samochodów jest zobowiązana do tego typu usługi – . Wynajem długoterminowy jest tańszą alternatywą dla leasingu. Dzięki temu ma coraz większe grono zwolenników w Polsce. Z pewnością jest to coraz bardziej popularna forma użytkowania pojazdów w firmach, w których auto to narzędzie pracy.

Oczywiście, iż jeżeli auto jest intensywnie użytkowane, to potrzebuje okresowej wymiany.

Czy chcesz przeczytać więcej ciekawostek (https://acana.com.pl/karma/) na prezentowane na tej witrynie zagadnienie? Jeżeli tak, kliknij ten link – nie zawiedziesz się. To zbliżona tematyka.

Dlatego też, tańszy niż leasing wynajem długoterminowy, świetnie się sprawdza w takich firmach, w jakich auto cały czas musi być sprawne. Koszty takiego wynajmu zależne są od paru rzeczy. Głównie, od tego o czym była mowa wcześniej, to znaczy im dłuższy okres wynajmu, tym lepiej. Kolejnym czynnikiem będzie tu klasa auta, to znaczy im wyższa, tym więcej zapłacimy. Ważna jest również tak zwana kilometrówka, czyli im niższy limit będzie ustalony, tym cena okaże się bardziej atrakcyjna.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved