Kontrakt jest złożenie dwóch tych samych postanowień. Ma ona często formę pisemną a do tego najczęściej stanowi bardzo cenny dowód w ewentualnych sprawach sądowych. Każda umowa, w postaci ustnej, albo pisemnej jako akt notarialny, jest wiążąca dla obu stron. Nie oznacza to natomiast, że każda z nich jest dokumentem. Nasze prawo bowiem pozwala na zawieranie kontraktów w różnej formie, niektóre natomiast umowy muszą trzymać się szczególnej formy, tak jest przykładowo w przypadku sprzedaży nieruchomości.

Umowa biznesowa

Autor: Startup Registry
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy w takim momencie przygotować akt notarialny. Taki kontrakt (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-copywriting-co-jest-najwazniejsze-w-copywritingu) jest ważnym dowodem w ewentualnych postępowaniach sądowych, przez to dobrze jest zawierać ją na piśmie, nawet jak w danym przypadku kodeks cywilny tego nie wymaga.

Te intrygujące treści posiadają swoją kontynuację. Pragniesz ją poznać? Więc idź do serwisu i tam ciesz się nowymi tematami.

Warto zapamiętać, iż sąd uzna umowę za wiążącą jedynie w przypadku, kiedy jest ona podpisana przez obydwie strony. Czytaj też .

Dokument bez podpisów albo jedynie z podpisem jednej strony nie posiada niestety mocy prawnej. Jeśli uczestniczymy w postępowaniu gospodarczym umowę trzeba załączyć do pozwu, dobrze jest jak będzie to oryginał. Zgodnie z artykułem 479 powód powinien przedstawić w pozwie nie jedynie twierdzenia, ale też dowody na ich prawdziwość. Umowa jest najczęściej najbardziej istotnym dowodem, który potwierdza wykonanie czynności prawnej. Niektórzy są zdania, że nie opłaca się w niektórych sytuacjach zawierać umów. To oczywiście kiepskie podejście, gdyż trzeba o tym pamiętać zawsze. Nie ma znaczenia czy jest to umowa o roboty budowlane czy umowa o świadczenie usług, zawsze to jedyny sposób, aby przyszłe spory, nieporozumienia miały jakąś podstawę prawną .

umowa o pracę

Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli bowiem zdarzy się tak, iż coś pójdzie nie tak, to w jaki sposób można będzie rozstrzygnąć spór bez podpisanych dokumentów? Istnieją pewne mechanizmy, możemy wezwać świadków i tak dalej, ale są to dodatkowe utrudnienia. W niektórych sytuacjach tak na prawdę ciężko sobie wyobrazić jakąkolwiek działalność bez umów, na przykład umowa o prace na okres próbny. Bez tego typu kontraktu pracujemy “na czarno” co jest wbrew prawu a do tego może mieć poważne konsekwencje. Trzeba pamiętać więc o tego rodzaju formalnościach dla własnego dobra. Mimo tego, że czasem nie zawsze jest to potrzebne i bez problemu można by zrezygnować z takich formalności, to jednak najczęściej okazuje się, iż na przyszłość jest to niesamowicie ważny dokument. Czytaj też .
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved