Zmiana zatrudnienia to niełatwa decyzja. Zwłaszcza dla osób, które w dzisiejszym miejscu zatrudnienia pracują już kilka lub przez dłuższy okres czasu. Niewątpliwie bardziej mobilne są osoby, jakie dopiero rozpoczynają swoją ścieżkę kariery lub pracują dopiero kilka lat.

Osoby bardziej doświadczone posiadają zazwyczaj sporo zobowiązań, bliskich na utrzymaniu i większe obawy związane z utratą płynności finansowej. Nie należy się jednak przesadnie obawiać zmiany pracy, ale właściwie się do tego zabrać. W jaki sposób?

Przede wszystkim należy popracować nad swą atrakcyjnością dla ewentualnych pracodawców. Jeżeli nasze kompetencje oraz kwalifikacje nie są nazbyt szerokie, powinniśmy pomyśleć o rozpoczęciu studiów, zrobieniu atrakcyjnego kursu bądź odbyciu paru szkoleń.

Najrozsądniej wybierać takie kierunki kształcenia, które będą uzupełniać nasze aktualne kwalifikacje. Działanie tego rodzaju pozwoli nam zaproponować nowemu pracodawcy bogatą wiedzę z konkretnej dziedziny. Jeśli martwimy się o trwałość naszego zatrudnienia oraz przyszłość wybranej profesji, możemy pomyśleć o zmianie kwalifikacji. Dzięki temu będziemy się czuli dużo bezpieczniej.

pracownicy na szkoleniu

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

Dlaczego jeszcze zmiana pracy może być rozsądnym pomysłem? Głównie ze względu na szansę wynegocjowania dużo bardziej satysfakcjonującej pensji. Nierzadko negocjowanie z obecnym szefem nie skutkuje podwyżką albo awansem.

Ten tekst jest dla Ciebie atrakcyjny? Jeżeli tak to, przejrzyj też podobne źródła (https://cpsens.pl/), które posiadają dane na opisywany temat.

Może winniśmy wobec tego poszukać innego pracodawcy, który będzie w stanie zaoferować nam znacznie lepsze warunki pracy, tzw. work life balance oraz pakiet uzupełniających benefitów.

Niestety w Polsce w głoszeniach nie informuje o widełkach płacowych, toteż o ewentualnych szczegółach dowiemy się dopiero w chwili, kiedy przejdziemy pełny proces rekrutacyjny. Nowie miejsce zatrudnienia to też nowe możliwości, szansa na rozwój i poznanie nowych ludzi. Możliwe również, że nasz nowy zakład pracy będzie bardziej nastawiony na rozwój zatrudnionych i będzie fundował różnego typu kursy i szkolenia, jakie jeszcze bardziej powiększą posiadane aktualne kompetencje.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved