Mogłoby się wydawać, że pracowanie zdalne, z naszego mieszkania i na swoich warunkach to świetne rozwiązanie dla każdego dorosłego człowieka, który jak wiele osób musi zarobić na własne utrzymanie. Sporo z nas z pewnością marzy o czymś takim i mniej lub bardziej aktywnie do tego dąży. Wszak opcja ta wydaje się być niezwykle wygodną. Najczęściej zarabiają tak na życie graficy, copywriterzy albo praca informatyk.

Informatyk

Autor: Mario Behling
Źródło: http://www.flickr.com
Okazuje się jednak, że taki tryb pracy posiada także parę wad. porady (zobacz kwota zmniejszająca podatek) w domu wymaga od nas mnóstwo samodyscypliny. Nie będzie tu szefa, który powie co i kiedy należy zrobić (więcej ofert). Nie będzie również osoby, która weźmie odpowiedzialność, a często też takiej, która szybko pomoże, kiedy wystąpią problemy. Będziemy tak naprawdę skazani na radzenie sobie w pojedynkę. Praca w biurze nie stwarza tych problemów. W biurze łatwo znaleźć kogoś, kto w razie problemów pomoże nam (mowa oczywiście o „zdrowych” zakładach pracy, bez klimatu mobbingu oraz zbędnej rywalizacji).

O taką samodyscyplinę czasem naprawdę ciężko. W pochmurne, jesienne dni o wiele ciężej będzie wstać wcześnie z łóżka oraz wziąć się do pracy, jeżeli nie będzie takiego przymusu. Może być też ciężko oprzeć się ładnej pogodzie czy masie innych okoliczności, które korcić będą do odłożenia pracy na później. W domu po prostu ciężej o skupienie, tym bardziej, kiedy nie mieszkamy sami. Przy małych dzieciach może być to nawet niemożliwe. porady (zobacz okres wypowiedzenia umowy o pracę) w domu może również prowadzić do alienacji. Czy tego chcemy, czy nie, zakłady pracy są miejscami, gdzie dorośli ludzie budują najwięcej relacji z innymi ludźmi. Jeśli pozbawimy się tych okazji, szybko możemy zacząć skarżyć się na osamotnienie. Przy braku wsparcia ze strony innych i wspólnych celów zawodowych grozi nam również szybsza utrata motywacji a do tego wypalenie.

Widoczny jest pewien trend wśród freelancerów, polegający na wspólnym wynajmowaniu pomieszczeń do pracy wraz z innymi podobnie pracującymi ludźmi. Tak jest w wielu miejscach w Polsce, na przykład praca Radom (sprawdź ofertę pracy). Jak więc widać, nawet sposród osób pracujących niezależnie jest potrzeba posiadania zawodowych relacji z innymi ludźmi.

Czy praca w domu jest odpowiednia dla każdego?
Na pewno nie. Każdy z nas posiada inny charakter a do tego inaczej będzie potrafił dopasować się takiego stylu życia. Może być też tak, że po jakimś czasie będziemy tęsknić za biurem i z chęcią wrócimy na etat. Być może zaczniemy poszukiwać nowej pracy, sprawdzać oferty pracy Żyrardów (więcej ofert). Takie przypadki występują dosyć często. Trzeba jednak spróbować, bowiem wbrew temu co możemy wywnioskować z tego tekstu, zdalny sposób pracy posiada także dużo zalet.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved