Tuż po zakończeniu studiów nadchodzi taki moment, gdy zaczyna się poszukiwać pierwszej poważnej pracy. Oczywiście całkiem sporo ludzi jeszcze podczas studiów szuka jakiegoś zajęcia, dodatkowej pracy, wakacyjnego wyjazdu zagranicę albo wolontariatu, jednak szukanie miejsca pracy dopiero po studiach kształtuje się trochę inaczej. Szukamy zwykle posady, w której moglibyśmy zagrzać miejsce, a nie popracować kilka miesięcy, tymczasowo i ją porzucić.

Praca księgowej

Autor: John Davis
Źródło: http://www.flickr.com
Rynek obfituje w oferty pracy z wielu różnych dziedzin. By się o tym przekonać wystarczy zobaczyć, jaką ilość pozycji pokaże nasza przeglądarka. Ważne, żeby powiedzieć sobie, co z naszej sfery zawodowej lubimy robić najbardziej,w czym się odnajdziemy i w czym czujemy się pewnie. Jeśli nie całkiem umiemy określić, jaki charakter pracy szczególnie przypadłby nam do gustu, dobrze jest aplikować do firm o różnych charakterystykach, by sprawdzić w praktyce, co tak naprawdę chcemy robić w przyszłości, a czego pragniemy zdecydowanie uniknąć.

Osoba kreatywna, o dużej giętkości i całkiem niezłym kontakcie z ludźmi będzie poszukiwała innego typu wakatu niż ktoś nastawiony na realizowanie zadań i z ogromną wiedzą, lecz bez umiejętności dzielenia się nią. Wiele osób po prostu zaczyna od rozpytywania kolegów, szukania na portalach ogłoszeniowych i w miejscowej prasie. W internecie poszukują pod hasłem „oferty pracy Legnica” lub „oferty pracy Stargard Szczeciński”, by mieć oferty wyłącznie ze swojego miasta. Jest to oczywiście dobry sposób i szukanie w sieci jest z pewnością dużo szybsze niż w gazecie.

Wprowadzenie nazwy miasta wprowadza pewne zawężenie, bo poszukując po frazach „oferty pracy Legnica” nie otrzymamy raczej listy wyszukań z północy kraju, lecz takie hasła jak „praca Bytom” niestety powodują, iż lista wyszukań nadal jest bardzo duża. Dobre wyszukiwanie także jest pewną kompetencją, którą warto mieć. Szukając ofert pracy w prasie nie będziemy mogli posługiwać się wyszukiwaniem control+F. Dobrze rozszerzyć frazę „praca Bytom” lub „oferty pracy Stargard Szczeciński” o słowa, które charakteryzują miejsca, w jakich chcemy znaleźć zatrudnienie, na przykład: szkoła, biuro (zobacz wynajem biur) (zbiór ofert pracy). Wyniki stopniowo będą zawężać się do takiej liczby, jaką będziemy w stanie spokojnie przejrzeć.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved