Firmy mogą zadecydować, jak rozliczać się z opodatkowania dochodowego i VAT-u. Regulowanie może funkcjonować co miesiąc lub co kwartał. Chodzi tu o częstotliwości wpłat dla skarbówki. Podatek dochodowy kwartalnie naliczany to duży plus – przedsiębiorstwo ma do dyspozycji konkretną gotówkę, którą może przekazać nie na skarbówkę, a na pozostałe cele.

Deklaracja vat przygotowywana kwartalnie ułatwia utrzymanie płynności finansowej przy problemach z odzyskaniem środków od klientów. Wówczas ochraniamy spółkę przed natychmiastowym wpłaceniem podatku, po mimo braku finansów ze strony klienta. Dodatkowo firmy, które swoje koszty i dochody mają nierównomierne mają termin na zgromadzenie dokumentów, a to zapewnia płynność finansową. Z metody kwartalnej powinni skorzystać mali podatnicy lub osoby, które dopiero założyły firmę i jednocześnie nie założyły przedsiębiorstwa w ciągu dwóch ostatnich lat. (Czytaj )

Mówiąc o składkach trzeba wspomnieć o obowiązku, jakim są składki zus przedsiębiorcy. Podstawą wymiaru opłat jest zadeklarowana kwota. Nie może być niższa niż 60 % wyliczonego wynagrodzenia comiesięcznego ustanowionego przez rząd na dany rok kalendarzowy. Nie może również być niższa o 30 % od sumy najmniejszego wynagrodzenia, jeśli zakładamy swoją pierwszą działalność i korzystamy z ulgi.

Miej świadomość, że nasze odnośniki (http://www.foliograf.pl/#!litery-przestrzenne/cn3e) kierują tylko do najbardziej ważnych witryn, na jakich wyszukasz tylko użyteczne dane.

Kiedy pracodawca prowadzi firmę sam, płaci składki do dziesiątego dnia danego miesiąca. Jeśli zatrudnia współpracowników zobowiązania należy wpłacać do piętnastego dnia każdego miesiąca. Właścicieli firm wiąże jedna i stała wysokość podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie. Sięga ona 75 % średniego zarobku w danym sektorze przedsiębiorstw, w czwartym kwartale poprzedniego roku. Równocześnie przedsiębiorca opłaca składkę na Fundusz Pracy i sumuje się ją do wymiaru składek na ubezpieczenie. Wynosi ona 2.45% podstawy wymiaru. Inna okoliczność jest wtedy, gdy dopiero zakładana jest firma. Wtedy niepłacony jest Fundusz Pracy, gdyż podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie jest niższa od sumy najmniejszego wynagrodzenia. Czytaj

W temacie opłat na ZUS można się niewątpliwie niejednokrotnie zagubić dlatego będąc przedsiębiorcą warto poradzić się księgowej, która w imieniu firmy przygotuje dane dokumenty i prześle dane opłaty. Polecamy
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved