Mystery Shopping to gatunek oceny poziomu obsługi klienta w sposób czujny i fachowy. Ilekroć dochodzi do interakcji pomiędzy klientem i sprzedawcą, pojawia się okazja dla Tajemniczego Klienta. Powodem nazwania takich działań terminem Mystery Shopping jest zjawisko, iż Klienci Testowi mają obowiązek bezstronnego przeprowadzania badań bez przyciągania uwagi lub przymuszenia na obsłudze następnego lub specjalnego – w zestawieniu z pozostałymi klientami – traktowania.

sklep

Autor: Jerry „Woody”
Źródło: http://www.flickr.com

Tajemniczy klient (Mystery Shopper) jest wysyłany do sklepu w celu zakupu określonych artykułów lub zbadania rzadkich aspektów odnośnie produktu lub proponowanych usług. Więcej na . Dla przykładu jednego dnia możesz wybrać się do bufetu szybkiej obsługi czy też eleganckiej restauracji w celu zjedzenia posiłku, a następnego dnia w ramach kolejnego zlecenia zweryfikować poziom obsługi w kinie lub banku. W czasie realizacji zlecenia Mystery Shopping masz na celu zapamiętać szczególne elementy całego Twojego przeżycia dotyczącego urządzeń lub (zobacz http://www.secretclient.com/) usług . Po wykonaniu zlecenia musisz wypełnić określony formularz jak również udzielić odpowiedzi na pytania z działki wszystkich spraw, które zwróciły Twoją adnotację podczas wykonywania zlecenia. Czy kelner obsłużył Cię w ciągu 5 minut po przyjściu do lokalu? Czy ekspedient poinformował Cię o ofercie wyjątkowej miesiąca? Za udzielenie odpowiedzi na takie pytania i za dyskretną realizację zlecenia dostaniesz poszczególną ocenę i zapłatę. Ma to na celu podnieść jakość obsługi klienta . Badania Mystery Shopping kierowane są przez jednostki i usługodawców w celu zlustrowania poziomu obsługi, jakości towarów, motywacji i postępowania personelu oraz Twojej całościowej opinii.

Dzięki temu marki wiedzą, jak poprawić swoje sprawiania, by spełnić oczekiwania klientów. Polegają na zdaniu tajemniczego klienta (Mystery Shopper) oraz na korporacji, jaka go zatrudnia, dostarczającej doświadczonych i dyskretnych komunikatów z Mystery Shopping, które pomagają usprawnić jakość obsługi klienta i zwiększyć wydajność. Czytaj też .

Mystery Shopping to poważne zajęcie opierające się na dwustronnym zaufaniu. Od klientów oczekuje się , prócz rozciągniętego zmysłu uwagi i wrażliwości na detale, także uczciwości i szczerości w działaniu.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved