Umiejętność negocjacji z drugim człowiekiem jest w dzisiejszych czasach nieocenioną cechą dodatnią. Przydaje się zarówno w zwykłym życiu, jak i w sferze pracy. Naturalnie bardziej wymierne profity przynosi w tej drugiej opcji. Z pertraktacjami mamy do czynienia na każdym kroku codziennego dnia, dlatego warto być z nimi za pan brat.

sprawdź przykład

Autor: Steve wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Co to znaczy negocjacje: historia ukształtowania się sztuki wpływania

Jedną z początkowej formie negocjacji było targowanie się. Słowo negocjacje wzięło się z łaciny – negotium.

Równie ciekawy tekst odnajdziesz po przejściu na stronę www – przekonasz się, że jest bardzo atrakcyjny, więc przeczytaj go.

Negotium znaczy tyle co biznes bądź interes. Sztuka pertraktacji ma sporo określeń. Jedna z nich mówi, że negocjacje to czynność komunikowania się stron kiedy sądzą one, że w skutek dogadania się uzyskają większe profity, niż pracując w pojedynkę. Celem negocjacji jest wypracowanie porozumienia, które da każdej ze stron poczucie zysku, chociażby cząstkowego. Zabierając się za negocjacje należy wiedzieć, że nie są one bitwą, a metodą do wypracowania kompromisu.

Widzisz obecnie interesujący artykuł, ale bez wahania kliknij również news, a znajdziesz ciekawe informacje na ten temat.

Należy również do drugiej strony żywić zaufanie – bez tego rozmowy ulegną zawieszeniu i kompromis nie zaistnieje. Ważne jest aby w trakcie negocjacji odnaleźć wspólne cele.

Co zrobić żeby stać się dobrym negocjatorem?

Żeby być dobrym negocjatorem należy odznaczać się pewnym zbiorem przymiotów. Bez wątpienia takimi przymiotami są odwaga, cierpliwość, śmiałość czy umiejętność słuchania. Każda z tych cech wspomogą Cię w poszerzaniu informacji na temat przeciwnej strony, a dzięki temu możliwe będzie zweryfikowanie wyjściowych założeń.

Korporacja

Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com
Ponad to liczy się żeby pod presją czasu nie podjąć nieopłacalnych warunków. Co niebywałe, negocjator nie może obawiać się kompromitacji, kiedy podnosi wartość swojej oferty. Uczciwość odnajdzie zastosowanie w bezpośrednim i zrozumiałym stylu przeprowadzania rozmów. Jeśli odczuwasz, że jesteś stworzony do tego zajęcia to bezwzględnie udaj się na warsztat, który przeszkoli Cię z panujących na rynku technik negocjacyjnych. Najłatwiej takie szkolenie znajdziesz w sieci, wprowadzając w Google frazę typu „negocjacje szkolenie” – tutaj. Zaznajom się z propozycją szkolenia, która według Ciebie jest najlepsza i już teraz zarezerwuj sobie na nim miejsce, tym samym otwierając drogę do ciekawej pracy.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved