Współcześnie, lista zawodów, jakie rzeczywiście mogą zagwarantować odpowiednie zarobki, nie jest długa. Młodzi Polacy mają najczęściej problem z wybraniem profesji, która będzie nie tylko zgodna z ich zainteresowaniami i predyspozycjami, ale zagwarantuje im także świetlaną przyszłość, w której nie będą musieli martwić się o pieniądze. Popularną profesją jest chociażby aktuariusz. Czym zajmuje się tego rodzaju fachowiec? Czy jego zarobki rzeczywiście są wystarczająco wysokie?

Księgowość
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Fachowcy tego pokroju zajmują się obliczaniem ryzyka, które jest bezpośrednio skorelowane z prowadzonymi projektami finansowymi.

Czy nasz wpis wydaje Ci się interesujący? Masz ochotę poznać sporo wiadomości na podobny temat? Zatem idź tu (https://visaandwork.com/skarga-na-bezczynnosc-organu-do-wsa/) i przeglądnij kolejny opis.

Najbardziej potrzebne są tego rodzaju obliczenia w przypadku projektów o charakterze długoterminowych lub tych, które faktycznie wiążą się ze znacznym ryzykiem. Aktuariusze są zatrudniani przede wszystkim w branżach ubezpieczeniowych, szczególnie, że obecnie ubezpieczenia odznaczają się dużym zainteresowaniem, a ubezpieczyciele próbują wprowadzać na rynek następne produkty, jakie mogą zainteresować konsumentów.


Aktuariusze wyceniają między innymi odpowiednią wysokość płaconych przez klienta składek, tak by były one w stanie pokryć wszystkie świadczenia, jakie są mu wypłacane albo kalkulują wartość konkretnej firmy. Poza tym, specjalnością aktuariuszy jest wycena rezerw (strona www). W Polsce podobna wycena jest prowadzona najczęściej w celu wykonania optymalnych planów emerytalnych, jako że emerytury przekazywane są ze składek wpłacanych przez osoby aktywne zawodowo. Trzeba jednak pamiętać, że droga do bycia pełnoprawnym aktuariuszem jest dosyć długa, dlatego jest to zawód (zobacz hr) niezmiernie wymagający. Oczywiście, trzeba zdać specjalny egzamin organizowany przez Komisję Nadzoru Finansowego, jaki obejmuje zadania matematyczne, statystyczne oraz związane z prawdopodobieństwem. W dodatku, kandydat nie może być karany w odniesieniu do tych przestępstw, które dotyczyłyby wiarygodności dokumentów. Wymagany jest również trwający dwa lata staż, który jest prowadzony pod okiem certyfikowanego aktuariusza. Takie wymagania są konieczne przez wzgląd na specyfikę profesji.

Czy aktuariuszom grozi bezrobocie? Ich liczba jest na tyle mała, że profesjonaliści nie mają większych trudności ze znalezieniem stosownego zatrudnienia, szczególnie, że towarzystwo ubezpieczeniowe musi zatrudnić akcjonariusza.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved