W świecie analityki jakiś czas temu pojawiło się pojęcie big data. Pojęcie to oznacza tendencję do szukania oraz wykorzystania wartości biznesowej, jaka drzemie w coraz większych i wciąż lepiej dostępnych różnych danych. Pochodzą one z wielu miejscu, bardzo często spoza organizacji, jak również z obszarów do tej pory zupełnie niekwalifikowanych i nie branych pod uwagę, jako informacje, które mogą wydawać się ważne. Jak wskazuje jednak praktyka te informacje są niesamowicie przydatne, szczególnie z biznesowego podejścia.

analiza
Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu możemy podejmować coraz lepsze decyzje odnośnie biznesu – zobacz też . Jak niektórzy twierdzą, to zwyczajnie następny etap jeśli chodzi o rozwój biznesu, którego można było się spodziewać. Jeszcze niedawno wystarczająca okazywała się po prostu wiedza o działaniu firmy, szukało się przewag biznesowych w jak najlepszej organizacji procesów w biznesie, raportowało operacyjnie – wszystko to składało się na bardziej lub mniej efektywne działania.

Następnym krokiem było poszukiwanie trendów w swoich zbiorach danych, analiza danych, sprawdzanie przyczyn takich a nie innych wydarzeń – -> tutaj.

Kliknij tutaj, żeby sprawdzić, co podobny serwis udostępnił na ten temat. To z pewnością również Cię zainteresuje.

Tak powstawały też pierwsze składy danych. Miało to rzecz jasna związek z ewoluowaniem platform z bazami danych, zaczęły również powstawać specjalizacyjne narzędzia do analizowania, jakie pomagały w odkryciu tego typu wzorców. Dzisiaj jednak ciężko wyobrazić sobie gromadzenie ważnych danych bez big data. Jest tak głównie za sprawą złożoności systemów ekonomicznych, w jakich obrębie działają największe przedsiębiorstwa. Trzeba zauważyć, że łańcuch (zobacz prowadniki kabli ruchomych) wartości, których chcą one dostarczyć klientom naprawdę się wydłuża, tak wiec zwykłe promowanie produktu już nie jest wystarczające.

praca przy komputerze
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czas więc dostarcza się nie same usługi czy artykuły, ale głównie kompletny zestaw doświadczeń. Ma to przełożenie na większe marże i wyższą lojalność osób korzystających z naszych usług. Takie rozbudowanie łańcucha wartości zwiększa zakres informacji, z którymi na porządku dziennym trzeba się mierzyć przy podejmowaniu decyzji. Każda więc z firm, która marzy o dystrybucji jak najlepszych artykułów, jak i o zdobywaniu wciąż większej ilości dochodów, koniecznie powinna korzystać z big daty.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved