Programy lojalnościowe to narzędzie pozwalające ściągnąć nowych i zatrzymać dotychczasowych klientów. Są to długookresowe przedsięwzięcia, także nie powinniśmy oczekiwać efektów w ciągu kilku dni. Należy pamiętać, że zazwyczaj nie potrzebują ogromnych środków, programy lojalnościowe są powszechnie wykorzystywane przez firmy.

Jak dokładnie funkcjonuje program lojalnościowy?

Program lojalnościowy zazwyczaj polega na zbieraniu punktów. kontrahenci dostają zazwyczaj karty lojalnościowe, które noszą ze sobą i zawsze gdy korzystają z usług, czy nabywają towary danej firmy na kartę wbijane są punkty.

Jeśli zamierzasz skontrolować rzetelność informacji umieszczonych tej publikacji, to kliknij tutaj oraz zweryfikuj info u źródła a uzyskasz całkowitą gwarancję w tej sprawie.

Można też zrobić to inaczej – kupujący mogą kolekcjonować naklejki, faktury, elementy opakowania produktów – koncepcji jest wiele. Takie wsparcie sprzedaży sprawdza się świetnie, programy lojalnościowe są warte uwagi i warto je wykorzystywać w swoim przedsiębiorstwie.

Nie tylko dla dużych przedsiębiorstw

Program lojalnościowy
Źródło: www.spiceupyourblog.com

Zdarza się, że ulegamy błędnemu wrażeniu, że program lojalnościowy to narzędzie, którego mogą używać tylko wielkie sieci. Najpewniej wrażenie takie odnosimy dlatego że przeważnie tam się z nimi zwykle stykamy. Market czy kawiarnia sieciowa – to tam proponowane są nam karty lojalnościowe, kolekcjonowanie punktów, darmowe tankowanie czy kolejna kawa po uzyskaniu wystarczającej ilości punktów czy pieczątek.

Warto zapamiętać, że nie tylko ogromne koncerny mogą wykorzystywać program lojalnościowy. Każde przedsiębiorstwo, niezależnie od wielkości, nieważne czy sprzedaje określone produkty, czy może usługi – może zastosować program lojalnościowy jako wsparcie sprzedaży. Ważne, by był odpowiednio przemyślany i ułożony tak, by odpowiadał profilowi działalności.

Największa zaleta

Dobrze jest pamiętać o dużej takich programów – mamy stały kontakt z naszym klientem i namawiamy go do dalszych zakupów. Przedsiębiorstwo największe wydatki ponosi przy zdobywaniu nowych klientów, zatem rozważnie jest wydać pieniądze, by zostali z nami. Konkurencja jest w dzisiejszych czasach bardzo duża, tak więc klient w dowolnym momencie może zdecydować się na usługi konkurencji. Niewielkie koszty prowadzenia programów lojalnościowych efektywnie wpływają na zachowanie pozytywne bilansu firmy. A pamiętajmy że są to po prostu programy ciekawe dla konsumenta – ludzie lubią przeglądać katalog nagród, zbierać punkty i otrzymywać upominki. Przez to też pozytywniej kojarzą naszą markę. program lojalnościowy

Źródło: Bonus Club
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2019 Manate eCenter. All Rights Reserved