Kiedy nadchodzi czas rocznych rozliczeń, musimy wiedzieć jaki pit oddać, tak by wszystko się zgadzało, by w odpowiedni sposób wykazać wszystkie nasze zarobki oraz uniknąć konieczności złożenia korekty.

rozliczenia PIT

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Typów pitów jest niesamowicie sporo, więc trzeba poszukać rzetelnych informacji w internecie, a kiedy tam ich nie znajdziemy, to ciągle możemy w urzędzie skarbowym spytać o to, który pit musimy wypełnić, szczególnie że może się okazać, iż powinniśmy tych pitów oddać parę i każdy inny.

Jeśli interesuje Cię to zagadnienie, to odsyłam tam, ponieważ odnajdziesz tam dużo fascynujących Cię tematów, które są tam omówione.

Przez to wszelkie niejasności powinniśmy jak najprędzej rozwiać, by nie popełnić omyłki i nie okazać się zmuszonym do spędzenia większej liczby godzin nad takim rozliczeniem.

Dla kogo jest pit 36?Kiedy mieliśmy działalność pozarolniczą, która okazała się opodatkowana na warunkach ogólnych, najmowaliśmy albo dzierżawiliśmy coś, albo część naszych dochodów pochodzi z zagranicy, to właśnie my powinniśmy oddać PIT 36 – wypełnij, i złożyć go w odpowiednim urzędzie skarbowym. Okazuje się to tym istotniejsze, że te dochody będą się wiązały z innymi naszymi dochodami, a więc nieprzedłożenie takiego pita będzie traktowane jako ukrywanie dochodów. Jeżeli obawiamy się, że nie będziemy umieli właściwie samodzielnie wypisać takiego dokumentu, to należy poszukać księgowej, która podejmie się takiego zlecenia, albo – klikaj – skierować się po pomoc do właściwego urzędu skarbowego, gdzie również uzyskamy taką rzetelną poradę oraz przy okazji będziemy mogli wyjaśnić wszystkie nasze niejasności. Jak zawsze najistotniejsze okazuje się być tutaj to, by wszystkie informacje wstawić w właściwe okienka, gdyż wtenczas wszystko będzie się zgadzało.

Nie pozostawiajmy tego na ostatnią minutęNie zostawiajmy rozliczenia na ostatnią chwilę, gdyż wówczas w pośpiechu ma szansę się okazać, że zrobimy jakiś błąd. Lepiej to wszystko robić prędzej, na spokojnie, a w razie niejasności trzeba je od razu objaśniać niż zakładać, że może się uda i jednak robimy wszystko tak jak musimy.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved