Znak towarowy jest metodą na odróżnienie jednego towaru od drugiego. Znak musi być niepowtarzalny i to nie wyłącznie grafika, ale również forma przestrzenna lub sygnał dźwiękowy. Każdy ze znaków towarowych powinniśmy zarejestrować, a wesprzeć nas w tym może rzecznik patentowy. Cennik dostaniesz na stronie internetowej firmy zajmującej się tego rodzaju działalnością, ale zanim będziesz wchodzić szczegóły, dowiedz się, dlaczego tak istotne jest zarejestrowanie znaku towarowego?

Patent
Autor: Janet Lindenmuth
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności z tej przyczyny, iż będziesz miał wyłączność na użytkowanie danego znaku. Jako jedyny legalnie będziesz mógł wykorzystywać prawnicy (polecamy kliknij aby zobaczyć więcej) oraz oznaczyć nim towary bądź usługi, którymi się trudnisz. Inni pod groźbą kary nie mogą tego robić. Drugim powodem, dla jakiego warto jest podjąć działania związane z rejestracją, jest zwiększenie wartości rynkowej Twojej marki, ponieważ zdobędzie na rzetelności i klienci z większym zainteresowaniem będą przypatrywać się Twoim działaniom i Twoim ofertom (sprawdź tutaj).

Oprócz tego ochrona znaku zabezpiecza Cię przed poczynaniami konkurencji, jaka nie będzie mogła wykraść twojego symbolu czy ornamentu, by w taki sam sposób oznaczać swoje produkty. Jeżeli będziesz chciał, możesz przekazać innym licencję, aby mogli korzystać z zarejestrowanego przez ciebie znaku podług podpisanego kontraktu licencyjnego. Możesz indywidualnie wybierać osoby, jakie będą korzystać z niniejszej licencji, by we właściwy sposób tworzyć swoją markę. Autor: rzecznik patentowy Gdańsk

Po rejestracji znaku nie będziesz musiał się martwić jego nadużywaniem przez osoby nie mającego do tego praw, gdyż będzie chronić Cię odpowiednia ustawa, zwana prawem własności przemysłowej, która rzetelnie opisuje cały proces dochodzenia odszkodowania. Jeżeli interesuje Cię rejestracja znaku towarowego, cena charakteryzowanej usługi nie jest niska, ale dobrze jest to zrobić, by zyskać odpowiednią ochronę swojego znaku. Dzięki temu będziesz mógł go wykorzystywać i rozwijać, odznaczając się od konkurentów.

Gdy w takim razie stworzyłeś produkt, który opatrzyłeś znakiem towarowym, by różnił się od asortymentu już udostępnianego na rynku, powinieneś mu nadać znaczek praw autorskich. Dobrze jest zrobić to jak najszybciej, w przeciwnym wypadku ktoś może cię ubiec, przez co stracisz prawa do znaku.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved