Obecnie informatyczne wsparcie jest konieczne na każdym kroku, jeżeli będzie się chciało dobrze zarządzać swoją firmą i rozkręcać biznes. A rozmaitych informatycznych systemów jest bardzo dużo, i oferują one pomoc w różnych obszarach działalności.

Przykładowo systemy ERP pozwalają na obsługę wszystkich biznesowych procesów w przedsiębiorstwie, systemy BI pozwalają na wszechstronną analizę najróżniejszych informacji i pomoc podczas planowania różnych działań, a oprogramowanie księgowe ułatwia realizację wszystkich niezbędnych rozliczeń. Dużo jest także specjalistycznego oprogramowania które pomaga przy jakiś specyficznych działaniach, na przykład programy z rodziny ESOK wspierają najróżniejsze usługi (wypożyczalnia odkurzaczy piorących) związane z obsługiwaniem klientów.

Wykorzystywane są w wielu różnych miejscach, a przez to że mogą współpracować z szeregiem rozmaitych urządzeń dodatkowych, takich jak na przykład bramki – (bramki obrotowe) obrotowe – , czytnikami kart czy szafkami z automatycznym zamykaniem, to możliwości na ich wykorzystanie są rzeczywiście ogromne. Bardzo często stosują je wszelakie baseny, siłownie i inne tego typu kluby, ale można przy ich pomocy obsłużyć także duży stadion czy system wypożyczalni sprzętu rowerowego.

bramki obrotowe

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Systemy ESOK działają przeważnie w oparciu o centralną bazę danych, do jakiej zapisywane będą wszystkie dane, baza ta funkcjonować może albo na oddzielnym serwerze albo na jednym z komputerów użytkowych. Końcówki na roboczych stanowiskach wyposażone są w aplikacje, jakich używają pracownicy, a z kolei te aplikacje komunikują się z serwerem i pobierają od niego odpowiednie informacje.


Bardzo ważnym elementem całego systemu są najróżniejsze urządzenia dodatkowe. Podłączane są one albo do końcówek na stanowiskach roboczych, albo bezpośrednio do sieci, a sterowanie nimi odbywa się przy pomocy programu. Systemy ESOK dają bardzo duże możliwości jeżeli chodzi o obsługę klientów i zarządzanie usługami, jakie są im sprzedawane. Dają również możliwość dostępu do szeregu raportów i analiz, dzięki czemu właściciele firmy mogą uzyskać bardzo precyzyjne informacje z każdego obszaru działalności.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved