Przy remontach mieszkania, większych porządkach czy pracach w ogrodzie, gdy rosnąca góra odpadów zaczyna przerastać nasze oczekiwania, trzeba zorganizować kontener na odpady. Niestety, czasami jego postawienie bywa kłopotliwe, czasami przeszkadza innym mieszkańcom, a czasem po prostu okazuje się być za mały. Co wtedy zrobić?

Przy wąskich uliczkach drogach wewnętrznych, malutkich parkingach i małej ilości wolnej przestrzeni, wstawić kontenery na odpady (zobacz odpady wrocław) może nie być łatwo. Jeśli są to kontenery na odpady organiczne, z ogrodu albo działki, łatwiej jest operować mniejszym pojemnikiem na kołach, lecz zdarza się, że duży pojemnik – taki jak do pozbywania się gruzu – jest niezbędny. Wówczas warto skonsultować się z firmą wynajmującą tego typu pojemniki, jakie pojemności oferuje, albo czy w naszym miejscu zamieszkania nie sprawdzi się czasem długi rękaw zsypowy.

kliknij i zobacz ofertę

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki rękawowi przesypywanie gruzu z wysokości jest szybsze i mamy pewność, że odpady zsypywane będą wprost do kontenera, ograniczając przy tym pole roznoszenia się kurzu. Rękaw ma ten plus, iż praca idzie dość szybko, a co za tym idzie – skracamy uciążliwość wynikającą z hałasu, zmniejszamy ilość latającego kurzu i przy dobrej organizacji pracy możemy z transportem gruzu uporać się w jeden dzień. Jeżeli trzeba, po wypełnieniu jednego kontenera można podstawić następny. Nawet jeśli będą przez pewien czas stanowiły bariery drogowe, jeśli będą odebrane przez firmę w ten sam dzień, pomogą bardzo szybko się uwinąć z „brudną robotą”. Jeśli planujemy remont (http://www.bautec-lodz.pl/budownictwo) od dawna i potrafimy nieco bliżej określić czas, kiedy prace ekipy remontowo-budowlanej będą najbardziej intensywne, uprzedźmy grzecznie sąsiadów, by mogli się na to nastawić.

Ta wiadomość będzie dla nich szczególnie istotna jeśli mają małe dzieci lub kiedy będziemy od nich oczekiwać przeparkowania samochodów, jeżeli będą stanowiły bariery drogowe i przeszkadzały w jak najbliższym ustawieniu kontenera. Dla nich też będzie to sytuacja korzystna, jeśli zdecydujemy się na rękaw, ponieważ ani szyby, ani auta nie ucierpią, kiedy posłuży on do zrzucenia śmieci. Jeśli podczas prac okazało się, iż kontener jest zbyt mały, możemy z tej samej firmy wypożyczającej szybko domówić następny i negocjować cenę.

Nikt nie lubi długotrwałych, kłopotliwych remontów, ale przemyślana organizacja pracy i dobre narzędzia oferowane tutaj, pomogą przeprowadzić wszystkie prace szybko i sprawnie.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved