Wszelki pracownik sporej firmy, który zostanie właściwie zmobilizowany dużo wydajniej pracuje. Prócz tego dany pracownik chce bardzo dużo wprowadzić do firmy jak i naturalnie nie będzie chciał odejść. Zatem w ostatnich latach wielu pracodawców postanowiło odszukać jak najlepszych świadczeń dodatkowych dla swoich pracowników.

Pieniądze gotówką
Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz nadzwyczaj popularne z świadczeń pomocniczych są ubezpieczenia na życie, prywatna opieka zdrowotna a także dentystyczna oraz karty sportowe albo darmowe bilety parkingowe. Jednak ostatnio coraz renomowane zostają świadczenia takie jak odprawy emerytalne, nagrody z okazji jubileuszu bądź deputy węglowe bądź energetyczne. Aby zagwarantować środki na danego rodzaju świadczenia pracodawca musi ustanowić rezerwy na świadczenia pracownicze.

Ale jak to znakomicie wykonać i jak to odpowiednio zliczyć, żeby nie zdarjak (sprawdź nas) się przypadek, że braknie środków na owe świadczenia. Najprościej i najlepiej jest nająć fachową firmę, jaka zajmuje się wyceną rezerw i dokładnie wyznaczy jak duże środki muszą być na to zarezerwowane. Profesjonalna wycena rezerw musi opierać się na transgranicznym standardzie msr 19. Norma (szkolenia iso 9001) ta precyzyjnie określa, jaka metoda powinna zostać zastosowana do wyceny oraz jak wycena rezerw musi być wykonana. Prócz tego standard ten wskazuje, które ujawnienia muszą znaleźć się w raporcie.

Jednymi z najważniejszych pozycji takiego raportu będą funkcję bilansu zamknięcia a także otwarcia jak i koszty bieżącego a także przeszłego zatrudnienia. Na tej podstawie wyznacza się wielkość rezerw, jakie mogą zostać zastosowane na świadczenia pomocnicze dla pracowników. Wyżej wymienione obowiązkowe części, które powinny znaleźć się w raporcie z wyceny rezerw to tylko niewielka część danych założeń.

Niebywale często taki raport ma paręset stron oraz sporządza się go tygodniami. Dlatego przy tworzeniu owego raportu należy skorzystać z pomocy profesjonalnego aktuariusza. Dlatego nie należy się zabierać za realizację takiego raportu samemu, bo w takich wyliczeniach bardzo łatwo się pomylić. Od poprawności owego raportu zależy, które środki będą przeznaczone na dodatkowe świadczenia pracownicze, a to wpływa na zadowolenie oraz motywację pracownika.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved