Prowadzenie działalności gospodarczej nierzadko wymusza podejmowanie decyzji, dotyczących najlepszego finansowania kontraktów. Co jakiś czas trzeba także szukać rozwiązań, pozwalających na podreperowanie firmowego budżetu. Dostępnych opcji jest mnóstwo i dobrze jest wiedzieć, jak sobie pomóc w poszczególnych sytuacjach.

flaga Unii Europejskiej

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Specyficzną branżą jest szeroko pojmowany handel, szczególnie międzynarodowy.

Spodobał Ci się taki post? Jeżeli tak, to niewątpliwie ucieszy Cię wiadomość, że analogiczny artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Po prostu zobacz ten link odzyskiwanie opłat likwidacyjnych.

Eksporterzy boją się, że nie dostaną środków od importera, szczególnie, że jest to statystycznie często występujący problem. W takiej sytuacji opłaca się pokusić się o forfaiting – metodę zabezpieczenia, w której to forfaiter (instytucja finansowa) przyjmuje wierzytelności handlowe na siebie. Sprawia to, że całe ryzyko odzyskania pieniędzy od dłużnika przechodzi na forfaitera. Osoby, mające rolniczą działalność gospodarczą, mogą z kolei skorzystać z atrakcyjnych dofinansowań. Unijne dotacje dla rolników to pojedyncza zapomoga na rozkręcenie działalności lub pieniądze, które można wykorzystać na unowocześnienie gospodarstwa, wymianę sprzętu, czy na specjalistyczne szkolenia. W przypadku firm także można ubiegać się o dotacje unijne, jednak często jedyny ratunek dla firm to wzięcie kredytu inwestycyjnego.

Niezależnie od tego, czy w obszarze naszych zainteresowań leżą unijne dotacje dla rolników, czy forfaiting, warto mieć świadomość, że istnieje ratunek dla firm i przedsiębiorców z różnorodnych branż i na różne cele. Jeśli okoliczności nas do tego zmuszą, można nawet otrzymać pomoc finansową w momencie, gdy zakładowi zagraża bankructwo. Należy jednak mieć na uwadze, że każdego typu pomoc pieniężna niesie z sobą jakieś ustalenia.

pozyskiwanie funduszy UE

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim sięgniemy po przekazywane nam fundusze, trzeba zapoznać się z wszelkimi zasadami dyktowanymi przez instytucję finansującą, tak, żeby nie przysporzyć sobie kolejnych problemów w postaci długów, z których przez wiele lat nie będziemy umieli wyjść. Zaleganie z opłatami to jedna z głównych przyczyn, zmuszających przedsiębiorców do likwidacji biznesu. Można czerpać z dostępnych na rynku produktów finansowych, ale należy to robić ostrożnie, analizując najpierw wszystkie za i przeciw oraz należycie się do tego przygotowując.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved