Obecne kreowanie obrazu firmy, której jesteśmy pracownikiem lub właścicielami, nie polega tylko na promocji naszego towaru lub też usługi, ale bardzo istotne jest także to, jak jest ona odbierana przez naszych klientów. Wpływa na to całkiem spory szereg elementów.Dla dobrze działającej firmy ważne jest to, ażeby przez cały czas mieć dobry kontakt z naszym klientem.

firmowy kosz upominków
Autor: Canto alla Moraia
Źródło: http://www.flickr.com

Inne firmy, współpracujące z nami od pewnego czasu są ważne z tego względu, że dzięki nim posiadamy przecież zapewniony regularny dochód, ponieważ zazwyczaj zdarza się tak, że usatysfakcjonowany klient nie będzie poszukiwał nowej firmy, tylko znów zwróci się do tej, która już kiedyś rzetelnie wykonała dane zadania prawo (polecamy poznaj naszą firmę) sprzedała towar, z którego jest zadowolony. Istotne jest, żeby w naszej firmie był ktoś, kto prowadzi przez cały czas tego samego klienta. Jest to o tyle wskazane, iż taki klient będzie miał swojego doradcę w naszej firmie i to z nim będzie mógł się zawsze kontaktować w razie jakiegoś zapotrzebowania adwokatem (zobacz pozostałe wiadomości) pytania. To jeden z istotnych elementów tworzenia więzi pomiędzy naszą firmą a danym klientem. Świetnie widziane są również sytuacje, w których nasz klient dostaje od nas jakiś prezent firmowy. Nie musi być to wcale nic specjalnego, nierzadko wystarczy przecież jakiś niewielki nawet gadżet, komplet długopisów lub jeśli dysponujemy większym budżetem reprezentacyjnym, to mogą być to alkohole. Natomiast dla klientów, którzy z nami owocnie współpracują, sprezentujemy na przykład znakomity koniak, długoletnią whisky czy może to też być nalewka cytrynowa – sprawdź tu. Dobrze jest pamiętać o tego rodzaju podarunkach.

wizerunek firmy
Autor: Enterprise Minnesota
Źródło: http://www.flickr.com

To naprawdę przyjazne gesty, które podtrzymują nasze związki pomiędzy firmą a klientem oraz tworzą najlepszy wizerunek firmy z klasą. Szczególnie prawidłowo jest też przypominać o sobie w chwilach świąt. Jakiś drobny upominek świąteczny dla firm, z którymi współpracujemy, okaże się najlepszym świadectwem naszej troski o klienta. Tak więc jeżeli prowadzimy firmę albo jesteśmy pracownikami odpowiedzialnymi za kontakt z klientami, to nie zapominajmy i uwzględniajmy w naszej działalności takie niewielkie nawet gesty w postaci upominku. Czasami nawet mały prezencik będzie lepszym wyrazem wdzięczności dla klienta niż piękne słowa.

Powiązany artykuł:

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved