Sporo firm komercyjnych i organizacji pragnie obsługiwać klientów, którzy wybierają ich salony na robienie zakupów z najwyższą jakością usług, aby nawet wymagający konsument był usatysfakcjonowany. Wobec tego pracodawcy w dzisiejszych czasach nierzadko korzystają z usług firmy oferującej tajemniczego konsumenta.

sklep
Autor: Casey Fiesler
Źródło: http://www.flickr.com
Tajemniczy klient (zobacz by porównać) ma za obowiązek w sposób oczywisty stwierdzić jakość obsługi klienta. Konsument ten działa w sposób normalny, innymi słowy chodzi o naturalne zjawiska, jakie każdego dnia zdarzają się w wielu miejscach obsługujących konsumenta. Może to być zwykły konsument dokonujący zakupów w salonie, osoba niepełnosprawna, niewiasta w ciąży bądź z dzieckiem, itd. Tajemniczy konsument nie zdradza swojej tożsamości do końca, wobec tego nie może kreować przypadków sztucznych bądź nie oczywistych. Gdy będzie chociażby podejrzewany za osobę, która jest tajemniczym klientem, realizuje zadanie nie demaskując się do zakończenia. Jakość obsługi klienta jest badana w różnorodnych przypadkach, zwykle tajemniczy konsument dostaje standardowe dane (więcej w tym serwisie) na co i na kogo ma zwrócić uwagę w czasie badania (czytaj więcej tu). Badanie satysfakcji klientów to fundament, by każda firma mogła sobie wyrobić markę i zaistnieć na polskim rynku jako przedsiębiorstwo przyjazne klientowi. Klient także ten wymagający musi być zadowolony z jakości usługi. Kontrola satysfakcji konsumentów jest zasadniczym narzędziem wspierającym budowanie długookresowych stosunków, opartych na lojalności wszelkiego klienta, ażeby podwyższyć oraz wzmocnić konkurencyjność wszelkiej firmy.

firma
Autor: Enterprise Minnesota
Źródło: http://www.flickr.com
Badanie satysfakcji klientów jest prowadzone w każdej firmie czy też organizacji, od której firma badawcza otrzymuje zlecenie. Badania marketingowe dostarcza potrzebnych danych w celu podwyższenia jakości obsługi konsumenta i podjąć stosowne przedsięwzięcia w celu powiększenia konkurencyjności na rynku krajowym i światowym. Badanie marketingowe pomaga uniknąć ryzyka podejmowania złych decyzji oraz podjąć stosowne przedsięwzięcia by uzyskać sukces na polskim rynku.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved