Każda firma i każdy urząd w ciągu każdego roku funkcjonowania wytwarza niezliczoną ilość przeróżnych dokumentów. Część z tych dokumentów musi być przetrzymywana w archiwum. Są jednak i takie dokumenty, które do tego archiwum nie trafiają. Bardzo często stawia się więc pytanie, co się dzieje z tym dokumentami: czy mogę one trafić do zwykłego kosza na śmieci, a następnie na wysypisko?

Zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju aktami prawnymi żadne dokumenty – więcej pod tym linkiem -, które nie trafią do archiwum nie mogą zostać wyrzucone zwykłego do kosza na śmieci. Wszystkie firmy i urzędy przekazują wytworzone przez siebie dokumenty do archiwum. Brakowanie dokumentów oraz niszczenie dokumentów może odbywać się wyłącznie w archiwum.
segregatory
Autor: Timm Suess
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj na rynku działa ogromna liczba firm, które biorą na siebie obowiązek nie tylko przechowywania dokumentów. Firmy te oferują także niszczenie dokumentów. Firmy te niszczą dokumenty (poznaj dokumentacja bhp) w profesjonalnych urządzeniach, a firma, która zleciła ich zniszczenie otrzymuje profesjonalnie przygotowany certyfikat , który jest dowodem na wykonanie usługi. Firmy te świadczą również dodatkową usługę, jaką jest brakowanie dokumentów. W ramach tej usługi firma podejmuje się wyszukiwania w firmowym archiwum dokumentacji, która nie musi być już przechowywana a co za tym idzie może zostać przekazana do zniszczenia.

Sprawdź także –

Firmy oferują właścicielom firm bardzo kompleksowe usługi. W zakres świadczonych przez nie usług wchodzi także utylizacja dokumentów. Oferowana utylizacja dokumentów przez specjalistyczną firmę świadczącą tego typu usługi rozpoczyna się od odbioru dokumentów z firmy specjalistycznymi, przystosowanymi do przewozu dokumentów samochodami. Z usług tego rodzaju firm korzystają najczęściej zaskakująco duże firmy, które produkują wielkie ilości dokumentów , a tym samym nie są w stanie poradzić sobie z ich utylizacją w niewielkich, zaprojektowanych do użytku biurowego niszczarkach.

Niszczarki stworzone z myślą o biurach są w wielu wypadkach zbyt małe, by poradzić sobie z szybki zniszczeniem dużej ilości dokumentów. Nic więc dziwnego, że firmy zajmujące się utylizacją dokumentacji nie mogą narzekać na zbyt małą liczbę klientów. Na pewno mogą także liczyć, że w przyszłości klientów brakować im nie będzie. Obecnie uważa się, że firmy świadczące takie usługi mają przed sobą świetlaną przyszłość.

Może Cię również zainteresować – szybki recykling dokumentów

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved