Sztuka towarzyszy nam od bardzo dawna. W zasadzie to właśnie artystyczne manifestowanie własnego „ja” jest cechą odróżniającą ludzi od zwierząt. Pierwsze wyrazy artystycznej działalności człowieka odkryto w 1940 roku w jaskini Lascaux, mieszczącej się w południowo-zachodniej części Francji. Ścienne malowidła powstały prawdopodobnie we wczesnym okresie kultury magdaleńskiej.

sztuka

Autor: Pleuntje
Źródło: http://www.flickr.com
Wizje ówczesnych artystów powstały w różnych epokach i obrazują przede wszystkim zwierzęta roślinożerne takie jak konie. Do ich wykonania wykorzystywano naturalne barwniki, takie jak ochra. Rozwój w świecie ma wpływ na każdą dziedzinę życia. Bardzo dobrze widać to na przykładzie sztuki i jej ewolucji od czasów prehistorycznych przez przykładowo sztukę nowożytną aż do czasów współczesnych. Więcej na wykonywane rzeźby największych artystów, na przykład Bachus spod dłuta Michała Anioła, czy uzdolnionych malarzy, którzy pozostawili dla potomnych dzieła takie jak Panny z Awinionu Pabla Picasso pokazują, że wrażliwość na piękno jest rzeczą stałą dla nas, bez różnicy na czasy, w których żyjemy. Mając tą wiedzę, należy wykorzystać ją w codzienności. Wytwory sztuki maja świetny wpływ na ludzi i na szczęście znacznie częściej pojawiają się w codzienności w formach użytkowych takich jak długopisy reklamowe. Sztuka (wypatrz promocje) pozwala nam oderwać się od codzienności, obowiązków, by w spokoju relaksować się i upajać bodźcami płynącymi ze sztuki.

Postęp technologiczny powoduje, iż wszyscy mogą mieć u siebie wydruk na płótnie, będący reprodukcja tworów największych artystów świata. Nie musimy przeznaczać ogromnych sum, by odczuć to, co zamierzał wyrazić twórca w swoim artystycznym akcie. Długopisy z nadrukiem rekonstrukcji wielkich dzieł z pewnością dodadzą nam smaku tworząc fantastyczne uzupełnienie zawartości stylowego portfela.

Jeżeli zaciekawił Cię przedstawiany artykuł, to bardzo dobrze, gdyż ten opublikowany poniżej (https://www.adwokat-wroclaw.com.pl/uslugi-dla-przedsiebiorstw) również posiada podobne informacje – nie wahaj się, tylko przeczytaj go.

/J]

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved