Kupno mieszkania dla zdecydowanej części społeczeństwa bywa równoznaczne z podjęciem zobowiązania finansowego na długi czas. Dodatkowo marzy nam się, aby wymarzone M okazało się doskonałe pod każdym względem oraz by żyło się w nim bez problemów.

Z tego względu ważne jest, by zarówno mieszkanie, jak i cały budynek, wykończone były dokładnie, estetycznie a co najważniejsze zgodnie z obowiązującymi normami. Zatem… musimy to sprawdzić.

Odbiór mieszkania od dewelopera

Odbiór techniczny najbezpieczniej zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle słonecznym, które pozwoli na zauważenie prawdopodobnych mankamentów. Albowiem wskazana jest precyzja i elementarna znajomość tematu z zakresu budownictwa, idealnym rozwiązaniem jest pójście na spotkanie z fachowcem. Wówczas nie musimy sami zagłębiać się w tajniki budowlanki. Jest to także dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy nie posiadamy narzędzi niezbędnych do przeprowadzenia odbioru technicznego, takich jak poziomnice, kątowniki tekturowe czy metry.

Mając praktykę w zawodzie fachowiec skontroluje punkt po punkcie, całe mieszkanie, dokona rzetelnej oceny kupowanej nieruchomości i konkretnie będzie argumentował wymóg wprowadzenia poprawek.

Odbiór techniczny mieszkania

odbiór techniczny mieszkania
Autor: Simon James
Źródło: http://www.flickr.com

Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera najlepiej rozpocząć od sprawdzenia metrażu nabytej nieruchomości, później zaś szczególną uwagę musimy zwrócić na: ściany, okna, posadzki, wentylację, drzwi (wewnątrz mieszkania, zewnętrzne), dostępność mediów. Weryfikujemy także klasę, markę oraz gatunek zastosowanych w naszym mieszkaniu materiałów, i oczywiście porównujemy czy są odpowiednie do tych, o których istnieniu, w umowie zapewniał deweloper.

Jeżeli masz ochotę odkryć więcej na opisywany temat, wejdź na odsyłacz do www – informacje w tym miejscu zawarte są niezwykle ciekawe.

Poza poświęceniem czasu na staranne sprawdzenie mieszkania, wygospodarujmy go również na zweryfikowanie reszty pomieszczeń, o których była mowa w zawartej umowie, np. na sprawdzenie komórki lokatorskiej.
Co jeśli zauważymy usterki w lokalu mieszkalnym? Jeśli dokonaliśmy już gruntownych oględzin lokalu, i zgromadziliśmy przy tym jakiekolwiek zastrzeżenia co do stanu nieruchomości, niezbędne będzie odnotowanie spostrzeżeń w treści protokołu odbiorczego.
Inne informacje: ważne informacje

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved