na sto procent wyszło tak, że ktoś po czasie opłacił którąś fakturę. Tłumaczeń mnóstwo albo zero a my w sumie, żeby posiadać płynność finansową w przedsiębiorstwie znowu byliśmy zmuszeni, by dobierać z rodzinnego budżetu. Dlatego nie da się prężnie rozwijać. Musimy pamiętać żeby w umowie, jaką zawieramy z klientem, który nie płaci natychmiast podać termin zapłaty i zaznaczyć, że za zwłokę będą naliczane odsetki. A jeśli nie mamy pojęcia jak je naliczać to pomoże nam coś takiego jak kalkulator odsetek ustawowych, który szybko pozwala nam policzyć ile gotówki dodatkowo za zwlokę ma dać nam klient.

kalkulator
Autor: Last Hero
Źródło: http://www.flickr.com

W takim kalkulatorze należy wpisać stawkę do zapłaty, datę płatności, na którą byliśmy umówieni i termin, w którym klient chce zapłacić. Jako wynik uzyskamy kwotę, którą należy doliczyć do kosztów podanych na fakturze. Kiedy o tym przypomnimy klienci bardzo często zwracają uwagę na termin. Są też sytuacje, gdy klient chce faktura na podstawie paragonu. Nawet po dłuższym czasie klient (zobaczysz tu) może poprosić o wystawienie faktury do paragonu. A naszym obowiązkiem jest taką fakturę wypisać. Jeżeli klient (hiperłącze do serwisu) przychodzi z dowodem dokonanej zapłaty jakim jest paragon, musimy na żądanie klienta w ciągu 3 miesięcy wystawić fakturę. Po upływie tego terminu wszystko jest zależne od tego, czy mamy ochotę wystawić fakturą, czy nie. Klient nie nie ma prawa, po tym czasie, nic na nas wymusić.

Do którego Urzędu Skarbowego

Ogółem duża ilość osób myśli o Urzędzie Skarbowym niezbyt dobrze. Jest to związane z tym, że zazwyczaj do Urzędu Skarbowego chodzimy raz do roku i najczęściej jest sporo ludzi, którzy tak jak my chcieliby się z Urzędem rozliczyć. Musimy czekać w kolejce, bo nie wszyscy mają chęć skorzystać z ułatwienia, jakim jest elektroniczne wypełnienie PIT-u. I tak trudno nam przekonać się do „Skarbówki”. Na dodatek, kiedy funkcjonujemy w małej miejscowości to wiadomo, że nie mamy problemu z wyborem Urzędu Skarbowego. Czytaj dalej

kalkulator
Autor: stupid systemus
Źródło: http://www.flickr.com

Ale, jeżeli chodzi o właściwość urzędów skarbowych w wielkich miastach to można mieć już pewien kłopot. Należy konkretnie sprawdzić, do, którego Urzędu Skarbowego musimy złożyć PIT. Bo w wielkich miastach jest ich kilka. Z tego powodu warto najpierw upewnić się gdzie trzeba złożyć PIT a później dopiero zacząć ten PIT wypełniać, żeby nie musieć, przez wpisanie złego adresu Urzędu, przepisywać wszystkiego jeszcze raz.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved