Polskę tworzą firmy, możemy tak to ująć, gdy zestawimy, jaką mamy ich ilość. To normalnie uderzające, iż nasza gospodarka jest napędzana przez średnie i małe firmy, a ponadto, Polska nie jest na pewno rajem dla przedsiębiorców. Skąd więc tego typu popularność takich inicjatyw? Jesteśmy w stanie zaryzykować stwierdzenie, iż ogromną rolę ma tutaj czynnik zatrudnienia. Skoro ciężko znaleźć zatrudnienie, więc naturalnym rozwiązaniem jest wykreowanie swojego miejsca pracy. Jednak są także pozostałe wytyczne takiej sytuacji.

w pracy
Autor: hackNY.org
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszy który pojawia się na myśli to ten mówiący o tym, iż Polak to wielki oryginał, sam dokładnie wie, jak ma coś załatwić. Jeśli szef nie wie, to należy odejść z pracy i wykonać coś na własną rękę. Nasz rodak więc to oryginał, który uwielbia działać, nie lubi czekać, powinien mieć swoją szansę, jaką dobrze wykorzysta. W ten sam deseń można dodać, iż ma to swoje konotacje historyczne, gdyż skoro jesteśmy takimi nonkonformistami, to wielką rolę odgrywa także sprawa szefowania. Nie preferujemy tego, ażeby ktoś nami dyrygował, chcemy mieć coś swojego. Nieco więcej odnośnie tematu: pozostałe wyposażenie sklepów i magazynów na również było w naszych dziejach. Przez większą część ktoś nami rządził, ale co pewien czas powstawaliśmy, ponieważ nie mogliśmy już tego znieść. Może również stąd może wynikać ta potrzeba własnego biura (zobacz biuro rachunkowe internetowe) i firmy, ta potrzeba czegoś swojego drzemiąca w każdym z nas. Z drugiej strony, polskie państwo zachowuje się czasem jak najeźdźca, ponieważ zamiast docenić taką energię Polaków, to działanie, które napędza gospodarkę, wymyśla jakieś dziwaczne przepisy, prowadzi nadmierne kontrole, ogólnie utrudnia życie. Jednocześnie urzędnicy podchodzą do właściciela firmy jak do potencjalnego przestępcy lub osobę gorszą od siebie. Jasne, że nie wszyscy tak działają. Są wspaniali urzędnicy, tak samo, jak są nieuczciwi właściciele firm, niemniej klimat po prostu nie jest korzystny i to jest niestety fakt, o którym nie można nie wspomnieć.

A przez taki klimat wielu młodych ludzi, którzy być może planowali swoją działalność zastanowią się dwukrotnie, czy faktycznie na to się zdecydować. Najgorsze natomiast jest to, iż skoro na to się nie zdecydują, to mogą wyjechać za granicę, na przykład do Anglii i tam założyć firmę, gdzie przepisy są zdecydowanie bardziej życzliwe dla przedsiębiorców. Warto wcześniej też ceny przedmiotów jakie będą nam potrzebne w naszej firmie, np. monitory przemysłowe na stronie
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved