Transport i spedycja są bez dwóch zdań mocno ciężkimi branżami. Świeżak, który sądzi, że pozyska dotację z Unii Europejskiej lub pojedzie na pewien czas do Belgii, Szwajcarii, Skandynawii bądź Irlandii, a po jakimś czasie będzie mógł kilkadziesiąt tysiaków zainwestować, aby potem zarabiać znaczące pieniądze, w sumie nie może się bardziej pomylić!

Firma transportowa TSH Polmar
Autor: TSH Polmar
Źródło: TSH Polmar

Aby mieć okazję wykonywać usługi dotyczące transportu i spedycji należy posiadać spory kapitał i sporo doświadczenia. Choć jeśli ktoś jest młody, a na dodatek nie myśli o tym by się poddawać – niech próbuje. Ciężko nie dojść do wniosków, że wyłącznie dzieci bogatych rodziców, po prostu spadkobiercy biznesów, nie zaczynali swojej przygody z interesami od zera. A więc nieco porad dla wszystkich pragnących odnieść choćby mały sukces w transporcie. Od czego zacząć podbijanie rynku?

Zapewne od kupna porządnego samochodu, dzięki to któremu damy radę sporo zrobić. Trudno prowadzi się biznes transportowy bez dobrego auta. Choć no wiadomo: perfekcyjna spedycja to taka, która może zaoferować klientom większą liczbę taboru. Klienci nie lubią za długo czekać, a zresztą kiedy w grę wchodzi chociażby transport (oceń) mięsa czy mleka, trudno czekać za długo na transport. Tak to już jest.

Zatem najbardziej znaczący krok: gdy nie chcemy wpaść w minę, wymagane są auta. Na samym starciu wielce rekomendowany jest leasing. Nierzadko oferty przedsiębiorstw leasingowych są bardzo w porządku.

ciężarówki chłodnie
Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

W porządku muszą być także nasi wszyscy kierowcy – solidni kierowcy to definitywna podstawa każdego biznesu transportowego. Gdyby kierowcy byli bardzo słabi, może tylko przeciętni, zapewne klienci nie byliby usatysfakcjonowani z ich choćby terminowości bądź stanu towarów. Może dwa miesiące temu było dosyć głośno o pracownikach z Azji, którzy poruszali się ciężarówkami po Skandynawii.

Skutek? Ich pracodawcy stracili wiele zleceń: wyłącznie z tego powodu, że zdecydowali się zatrudnić kiepskich kierowców. Cóż, już na wstępie zostało wspomniane, iż akurat transport (przejdź po tym linku) i spedycja to takie branże, w których o dosłownie wszystko trzeba się martwić. Nic w tym łatwego.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved