Telebimy są urządzeniami obecnie bardzo powszechnie używanymi. Są to ekrany, najczęściej o wielkich wymiarach, pokazujące obrazy wielobarwne. Złożone są one z pojedynczych lampek diodowych. Tak zwana reklama na ledach jest ogromnie chętnie wykorzystywanym rodzajem reklamy. Rodzaj ten jest bowiem jednym z najnowocześniejszych, ze względu na wykorzystywana technologię. Telebimy zwykle spotykane są w większych miastach, a im większy ośrodek, tym większą liczbę się tych rozwiązań spotyka.

Wisząca reklama zewnętrzna
Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Z drugiej strony taka forma reklamy dociera często do miast mniej znaczących.

Żeby odnaleźć zbliżone informacje na prezentowane zagadnienie spójrz na link, a przeczytasz w tamtym miejscu niesamowicie ciekawe dane, które zapadną Ci w pamięć.

Na przykład telebim w Cieszynie umieszczony jest przy największym rondzie w mieście. Jest więc zlokalizowany dobrze ze względu na widoczność przekazu.

Telebimy w Polsce

W kraju aktualnie coraz znaczniejsza liczba przedsiębiorców decyduje się na reklamę z użyciem telebimów. Sposób ten coraz bardziej się rozpowszechnia również z uwagi na to, że coraz więcej przedsiębiorstw stać na taką formę reklamy. Można zauważyć także, że na urządzeniach tych umieszcza się reklamy (druk na folii samoprzylepnej) o bardzo różnej treści i z różnych gałęzi.

Telebimy w mieście
Źródło: www.medas-media.com.pl

Przykładowo telebim w Bogatyni jest zjawiskiem, które można już zobaczyć, lecz nadal raczej rzadko. Mniejsze miejscowości niejednokrotnie posiadają jedną lub dwie reklamy tego typu, tendencja do stosowania ich jednak cięgle wzrasta. Analogicznie kwestia przedstawia się po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową hasła „telebim w Olecku”. Urządzeń takich jest tam zaledwie kilka.

Regulacje i ograniczenia

W związku z stosowaniem telebimów związanych jest niejednokrotnie sporo skandali i wątpliwości. Niektóre z nich wiążą się z treściami prezentowanymi na reklamach wielkoformatowych. Zdarza się bowiem nierzadko, że reklamy te prezentują treści obraźliwe lub o zabarwieniu erotycznym. Czasami również zlokalizowanie reklam wydaje się niestosowne, przykładowo niedaleko miejsc kultu.

Rozmieszczenie telebimów określone jest przez specjalne zapisy prawne. Ich odległość od ulicy jest przykładowo ściśle ustalona, by światło nie oślepiało kierowców. O zapotrzebowaniu na tę formę promocji świadczy powszechność fraz w rodzaju „reklama na ekranie LED w Bytomiu ” na stronach internetowych.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved