Szukając oszczędności, władze samorządowe w Polsce często włączają oświetlenie tylko na parę godzin wieczornych i porannych. Przykład gminy Trzebielino demonstruje, iż dzięki mądrej inwestycji można oświetlać drogi oraz ulice przez całą noc, przy równoległym obniżeniu kosztów energii o ponad 50 %, co ma kluczowy wpływ na finanse wyżej wspomnianej gminy.

Oświetlenie ledowe
Autor: Ari Helminen
Źródło: http://www.flickr.com
Trzebielino, niewielka gmina położona w środkowo-zachodniej sferze woj. pomorskiego, licząca przeszło 3800 mieszkańców, jako pierwsza w naszej ojczyźnie zmodernizowała w stu % oświetlenie uliczne na najnowocześniejsze jak też energooszczędne oprawy LED-owe Całość była uskuteczniona w oparciu o formułę opłacania projektu z gospodarności wygenerowanych z redukcji wydatków za energię elektryczną. Warto zaakcentować, że użyta formuła finansowania nie obciąża budżetu gminy.

W sierpniu 2012 r., na terytorium gminy dokonano modernizacji 354 opraw świetlnych z czego 213 podmieniono na nowe oprawy Selenium Led o mocy 55W i 73W.

Najedź na link i przejdź na witrynę autora (https://www.laccery.com/pl-pl/katalog/?odbojnice-regalowe,31). Tam wyszukasz masę szczegółowych informacji na podany tutaj ciekawy temat.

W pozostałych oprawach, po dokładnym przeglądzie, funkcjonujące dotąd źródła światła zostały podmienione na oszczędne źródła LED .

Przed modernizacją moc oświetlenia ulicznego we wspomnianej gminie wynosiła 54 kW, z kolei po wymianie na oprawy ledowe jest to 26kW. Co więcej nastąpiła istotna poprawa oświetlenia ulic, zwiększyło się poczucie bezpieczeństwa obywateli, z kolei koszta zużycia prądu spadły o przeszło 50 %. Zainstalowane oprawy zostały również wyposażone w drajwery, fabrycznie zaprogramowane narzędzie modyfikujące natężenie oświetlenia, dzięki jakim można uzyskać dodatkowe 30 % oszczędności energii.

Nowy systemy alarmowe Wrocław oświetleniowy włączony w Trzebielinie jest nie tylko energooszczędny i ekologiczny, ale też bardziej przyjazny dla mieszkańców. Białe światło wysyłane przez diody LED zauważane jest jako bardziej naturalne oraz jaśniejsze. Przy zainstalowanym białym świetle nieporównywalnie łatwiej rozpoznaje się obiekty, kształty jak też kolory po zapadnięciu zmierzchu.

Zwiększona widoczność to główny element przyczyniający się do poprawienia bezpieczeństwa na szosach. Jednym z najistotniejszych kryteriów jakie na pewno przyświecały gminie przy modernizacji oświetlenia były koszta. Jeżeli chodzi o oświetlenie uliczne led ceny w porównaniu z innymi wariantami oświetlenia są faktycznie bezkonkurencyjne.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved