• Sieć – skarbiec ogromnej wiedzy.

  Sieć – skarbiec ogromnej wiedzy.

  Jeszcze kilkanaście lat wcześniej dostęp do sieci mieli jedynie nieliczni. Sam Internet był też dużo mniej zasobny aniżeli jest aktualnie. Obecnie odszukanie online jakichkolwiek informacji nie stanowi żadnego problemu. Czytać w nim możemy o niemalże wszystkim, odnajdować dane do kontaktu do konkretnych firm, odnajdować przyjaciół z dzieciństwa i korzystać z fachowego doradztwa. Co jeszcze oferuje aktualnie Internet?
   
 • Podstawowe mechanizmy analizowania ogromnych ilości informacji w bazach, największe różnice między systemami BI i ERP

  Podstawowe mechanizmy analizowania ogromnych ilości informacji w bazach, największe różnice między systemami BI i ERP

  Rozwój nowoczesnych metod informatycznych sprawił, że w firmach zaczęło się pojawiać bardzo dużo informacji. Duże firmy już przed dekadą wdrożyły wydajne systemy do zarządzania ERP, w których w czasie rzeczywistym były i nadal są rejestrowane wszystkie zdarzenia gospodarcze. Przy dobrze skonfigurowanym systemie ilość gromadzonych informacji jest bardzo duża, więc zaczęła się pojawiać konieczność ich wydajnej analizy, i to w oparciu o różne płaszczyzny.
   
 • Co sprawdzić, jeśli chcesz wyszukać firmę, jaka profesjonalnie zajmie się utylizacją dokumentów?

  Co sprawdzić, jeśli chcesz wyszukać firmę, jaka profesjonalnie zajmie się utylizacją dokumentów?

  W każdej firmie przechowywane są tajne dane, jakie nie powinny być upowszechnione. Zaliczają się do nich m.in. faktury za kupione wyroby, wydruki komputerowe czy nawet odręczne notatki, tworzone podczas pracy. Należy zatroszczyć się o to, by były rzetelnie niszczone i nikt nie miał do nich wglądu po tym, jak nie będą już nam przydatne. Z tego powodu konieczna nam będzie rzetelna firma, jakiej specjalnością jest niszczenie dokumentów. Czym musi się cechować, by korzystanie z jej usług było dla nas komfortowe i bezpieczne?
   
 • Formularz VAT 7 14 znajdziemy w internecie

  Formularz VAT 7 14 znajdziemy w internecie

  Wiele danych wyszukamy w internecie. Jeżeli coś w posiadaniu przedsiębiorstwa okazuje się być dla nas niezrozumiałe, albo nie posiadamy wiedzy jak wiele funduszy musimy przelać do urzędu, to obowiązkowo powinniśmy wyjaśnień szukać w internecie. Tam na stronach konkretnych ministerstw wszystko będzie rzetelnie objaśnione, a co więcej, będziemy mieli szansę przesłać swoje zapytanie, by w krótkim czasie otrzymać odpowiednią odpowiedź.
   
 • Niszczenie dokumentów – jak wybrać właściwą firmę?

  Niszczenie dokumentów – jak wybrać właściwą firmę?

  W każdej firmie wytwarzana jest tona dokumentów, jakich po jakimś czasie musimy się pozbyć. Jeżeli i ty kierujesz biurem bądź innym zakładem usługowo-handlowym, z pewnością ten problem nie jest ci obcy oraz namyślasz się, co z nim zrobić.
   
 • Na czym polega outsourcing? Co tak naprawdę należy rozumieć poprzez to hasło?

  Na czym polega outsourcing? Co tak naprawdę należy rozumieć poprzez to hasło?

  W ostatnich latach coraz bardziej powszechnym pojęciem zaczyna być outsourcing. Czym jest takie pojęcie, co trzeba przez to rozumieć? Nazwa ta wzięło się z języka angielskiego, jest skrótem od trzech słów: outside, resource jak również using (wolne tłumaczenie poszczególnych słów to: zewnątrz, źródła, użycie). Jak w związku z tym widzimy, jest to korzystanie z dostępnych źródeł. Rozwijając temat, outsourcing polega na przekazywaniu zadań, funkcji jak i różnych procesów do realizacji firmie zewnętrznej, na przykład outsourcing płac.
   
 • Ważność ogromnych objętości informacji

  Ważność ogromnych objętości informacji

  Nasza cywilizacja jest oparta na informacji. Popularne jest przysłowie, że kto ma wiedzę ten ma władzę. Chyba nigdy w przedtem nie było ono tak prawdziwe. Gromadzimy coraz to więcej informacji o rozmaitym stopniu ważności. Firmy gromadzą informacje o naszych preferencjach handlowych. Naturalnie nasi pracodawcy też gromadzą olbrzymie ilości danych o nas, pracownikach i to rozpoczynając od początku do końca umowy o pracę.
   
 • Big data znakomitym rozwiązaniem

  Big data znakomitym rozwiązaniem

  Analizowanie danych w obecnych czasach odnosi się bezsprzecznie z każdej z dziedzin. Różne firmy korzystają z wiedzy praktycznej i teoretycznej popularnych doradców, jacy podpowiadają im odpowiednie rozwiązania.
   
 • Bezproblemowy sposób na poprawne rozliczenie PIT

  Bezproblemowy sposób na poprawne rozliczenie PIT

  Każdy z nas pewnie chciałby migiem i skutecznie uporać się z rozliczeniem podatku. Niemniej jednak nie zawsze jest to łatwe. Masa ludzi posiada problemy z rozliczeniem PIT, częstokroć nie wiedzą, jak odpowiednio wypełnić deklarację podatkową. Wszelkiego roku do urzędów skarbowych trafią deklarację, które zostały nieprawidłowo wypełnione. Skutkuje to oczywiście niezbędnością złożenia korekty.
   
 • Co to są nowe analizy dla przedsiębiorstw? W jaki sposób mogą pomóc poznać oczekiwania klientów i zwiększyć zyski?

  Co to są nowe analizy dla przedsiębiorstw? W jaki sposób mogą pomóc poznać oczekiwania klientów i zwiększyć zyski?

  W temacie analityki jakiś czas temu wyklarowało się pojęcie big data. Pojęcie takie oznacza tendencję do poszukiwania oraz czerpania korzyści z wartości biznesowej, jaka widoczna jest w coraz większych i coraz lepiej dostępnych ilościach danych. Brane są one z wielu miejscu, najczęściej spoza organizacji, jak również z obszarów do tej pory całkiem odrzucanych oraz nie branych pod uwagę, jako informacje, jakie mogą wydawać się ważne. Jak pokazuje natomiast praktyka te informacje są niesamowicie przydatne, tym bardziej z biznesowego podejścia.
   
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved